"Pumpař" na ní odmítl jet. Orphee des Blins pak vyhrála Velkou pardubickou | iSport.cz
14. října 2012 • 13:30

"Pumpař" na ní odmítl jet. Orphee des Blins pak vyhrála Velkou pardubickou

Autor: bda
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři letošní starty absolvoval žokej Dušan Andrés v sedle desetileté hnědky Orphee des Blins, z toho dva byly vítězné. Do sedla francouzské rodačky se měl vítěz Velké pardubické z roku 2007 posadit i ve Velké, ale dal přednost ryzáku Valldemosovi, a tak musel opustit dostihovou stáj Pegas, které byl do té doby prvním překážkovým jezdcem.Takových nucených odchodů se v dostihové branži mnoho nevidí. Andrés odváděl v bílých dresech s červeným znakem výborné služby. Velká pardubická však jasně ukázala, že Andrés tentokrát zvolil špatně.

Zatímco Orphee des Blins kralovala, Valldemoso obsadil páté místo s velkým odstupem. Přesto nebyl Dušan Andrés po doběhu naštvaný.

„Orphee jsem fandil, věděl jsem, že je to dobrá kobyla, ale já se rozhodl jinak a nelituji toho. Valldemoso na lepší výsledek dneska neměl. Honzovi Faltejskovi vítězství ve Velké přeju, já už jsem přece jen vyhrál.“

Dušan Andrés je v Česku výjimečným zjevem, dlouhá léta jezdí současně rovinové i překážkové dostihy.

V obou disciplínách patří k nejlepším, nasbíral 330 vítězství na rovinách a 280 v překážkových dostizích. Díky svému neortodoxnímu jezdeckému stylu je přezdíván pumpař.

Vítězka Velké pardubické Orphee des Blins požírá kytku svému žokeji Janu Faltejskovi, vpravo přihlíží třetí Josef Váňa
Vítězka Velké pardubické Orphee des Blins požírá kytku svému žokeji Janu Faltejskovi, vpravo přihlíží třetí Josef Váňa

 
Články odjinud


Články odjinud