21. června 2022 • 15:50

Pudilová zná termín velkého návratu do UFC. Postaví se proti Číňance

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Srbsko - Anglie 0:1. Birmančevič prohře s Albionem nezabránil
Upoutávka na rozhovor se Schickem a Součkem: Musíme být TÝM
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší česká bojovnice MMA Lucie Pudilová se při svém comebacku do elitní světové organice UFC střetne s Číňankou Wu Ja-nan. Osmadvacetiletá Češka vyzve o dva roky mladší soupeřku 20. srpna na akci UFC 278 v Salt Lake City.„Budu připravena,“ napsala na sociálních sítích Pudilová, jež se do UFC vrací po více než dvouleté pauze. Příbramská rodačka má za sebou v elitní organizaci sedm zápasů, z nichž dva vyhrála. Po sérii čtyř porážek zakončené nezdarem proti Američance Justine Kishové v lednu 2020 v organizaci skončila. Po odchodu z UFC vyhrála pět ze šesti zápasů, všechny pod hlavičkou české organizace Oktagon.

Její soupeřka Wu Ja-nan působí v UFC od roku 2017, ale na výhru čeká už téměř čtyři roky. Na kontě má z pěti utkání čtyři porážky, z toho poslední tři za sebou. Zvítězila pouze v listopadu 2018 na domácí půdě v Pekingu.

Pudilová je v současnosti třetím českým zástupcem v UFC vedle Davida Dvořáka a Jiřího Procházky, jenž 12. června v titulovém zápase polotěžké váhy porazil Glovera Teixeiru z Brazílie a získal pás šampiona.

Lucie Pudilová porazila Maiju Suotamaovou na body
Lucie Pudilová porazila Maiju Suotamaovou na body

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud