Jiří Uhlíř
11. července 2011 • 04:57

Chlapi, nemám přední kolo, zahlásil Button

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
SESTŘIH: Kanada - Slovensko 6:3. Hladký postup favorita, Kanaďané v semifinále podeváté v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Tohle je opravdu výjimečné fiasko. Jenson Button během GP Velké Británie přijel do boxu přezout pneumatiky. Už vyhlížel, jak bude bojovat proti Vettelovi, Alonsovi, Webberovi... Jenže! Mechanici mu zapomněli přimontovat přední kolo. Pilot McLarenu svůj monopost krátce po výjezdu na trať odstavil.Začátek závodu vyšel domácím pilotům parádně. Lewis Hamilton startující z desáté pozice se probojoval v prvním kole na pátou příčku. I Jenson Button jezdil vpředu. V jednom kole dokonce oba dva překonali své rivaly z Ferrari – Button předjel Massu a Hamilton zase Alonsa.

Přes sto tisíc diváků na tribunách povstalo a začalo tleskat... Druhá polovina závodu příznivcům stáje McLarenu ale pořádně zhořkla. Nejprve Button zajížděl z pátého místa do boxů. Žádná náročná záležitost, jen přezout pneumatiky a zase rychle vyjet pryč. Podobné procesy mechanici nacvičují tisíckrát za rok...

0
Jenson Button nikdy ve svém domácím závodě nestál na stupních vítězů. Britský pilot skončil v Silverstone maximálně dvakrát čtvrtý.

Jenže britské stáji se ve veledůležitém závodě stala pohroma. Jeden z mechaniků sáhl po pneumatické pistoli, která nefungovala. A tak sebral druhou. Pozdě! Mechanik s „lízátkem“, který určuje, kdy pilot může zase vyjet, pustil Buttona předčasně. Když britský závodník vyrážel z boxů, pneumatika se mu z formule málem vysmýkla.

„Chlapi, nemám přední kolo,“ zahlásil Button do vysílačky a skončil. „Je to velké zklamání, navíc před domácím publikem. Všichni děláme chyby, snad se podobný problém nebude opakovat. Měl jsem rychlost a mohl jsem skončit na stupních vítězů. Všem fanouškům se chci omluvit.“


Ostudné okamžiky britské stáje pokračovaly. Hamilton bojoval o třetí příčku, jenže pak uslyšel ve sluchátkách zdrcující zprávu: „Lewisi, současná úroveň tvého paliva nemusí vydržet do konce závodu. Budeš muset trošku šetřit.“ To pilota z McLarenu šokovalo.

„A dali jste mi veškeré informace?“ ptal se závodník. Hendikep byl okamžitě oznámen Marku Webberovi, který Hamiltona stíhal. Z Red Bullu ale přišlo také varování: „Pozor Marku, McLaren může blafovat.“

Webber nakonec svého rivala překonal a získal třetí místo, což Hamiltona mrzelo. „S palivem jsem musel masivně šetřit, což mě trošku zpomalilo.

Jenže ke konci mi oznámili, že mohu přitlačit. To jsem si oddychl,“ popisoval Hamilton, na kterého v posledním kole útočil Felipe Massa z Ferrari. Marně. Brit se ubránil, i když při jejich souboji v závěrečné zatáčce létaly jiskry.

VIDEO: Britskému jezdci Jensonu Buttoni mechanici špatně přidělali kolo a tím mu zkazili domácí Velkou cenu


Britskému jezdci Jensonu Buttoni mechanici špatně přidělali kolo a tím mu zkazili domácí Velkou cenu
Video se připravuje ...


Button odjíždí z boxů
Button odjíždí z boxů


Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud