Návrat do Formule 1? Nevyjde to ani příští rok, vzkazuje Kubica | iSport.cz
Ivo Pospíšil
11. prosince 2012 • 15:55

Návrat do Formule 1? Nevyjde to ani příští rok, vzkazuje Kubica

Kubica se do formule 1 zatím nevrátí
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Definitivně to neodepsal, přesto fakt, že jeho současný stav se lepší jen po kouskách, nepopřel. „Do F1 se v nejbližší budoucnosti nevrátím,“ uznal polský pilot Robert Kubica. Poté, co takřka před dvěma lety havaroval v rally a vážně si poranil pravou ruku, se stihl sice vrátit do automobilového speciálu, kde i vítězí, přesto si na náročnost monopostů F1 do příští sezony netroufá.Přál by si zinscenovat velký návrat. A cítí obrovskou podporu fanoušků. Jenže když má Robert Kubica odpovědět, zda bude jeho jméno hrát roli v bojích o sedačky v F1 na příští rok, posmutní:

„Doufal jsem, že bych se tam mohl brzy vrátit, ale zatím to pořád nevychází,“ uznal.

„Hlavním problém je hybnost mého loktu a zápěstí. Absolvoval jsem několik operací, ale pořád se to dostatečně nezlepšilo. Stále mám problém při pohybu pravou rukou,“ doplnil.

Tou, kterou si zle poranil při havárii 6. února 2011 při Ronde di Andora rally. Tehdy bojoval i o život a přežil jen díky včasnému zásahu lékařů. Od té doby jen pokračuje jeho rekonvalescence.

Letošního září se sice vrátil do rally speciálu, kdy vyhrál Ronde Gomitolo Di Lana, přesto je jeho návrat do F1, kde je na ruku vyvíjen větší tlak, stále daleko.

„Pokud s tou rukou budu moci hýbat jako kdysi, je tu šance, že bych se do F1 vrátil. Ale zda se to doopravdy stane, uvidíme. Každopádně je jisté, že se v blízké budoucnosti nevrátím,“ připustil.

Jeho působení nicméně týmy v F1 sledují – hlavně Ferrari nebo Lotus. Jenže s přibývajícím časem se Kubicova šance o comeback vytrácí. Už teď je mu 28 let, a do F1 nezasáhne třetí rok po sobě.

  „Když jsem se vrátil za volant, zjistil jsem, že tu rychlost pořád mám. Je tak těžké se na formuli dívat jen v televizi. Jako bych žil nudný a monotónní život,“ smutnil Kubica.

„Na druhou stranu nemůžete mít všechno, co chcete.  Jsem rád, že jsem na tom alespoň, tak jak teď. A musím dál bojovat. Zlepšuji se, ale budu potřebovat více času,“ dodal.

Tím se tak zvyšují jeho šance, že se bude v budoucnosti orientovat na rally či závody cestovních vozů.

VIDEO: Kubica zatím návrat do formule 1 nechystá

 

Témata:  sport, formule, kubica
 
Články odjinud


Články odjinud