Rally Kubicu málem stála život, už ji zase jezdí: Radši bych byl ve formuli | iSport.cz
9. září 2012 • 11:44

Rally Kubicu málem stála život, už ji zase jezdí: Radši bych byl ve formuli

Autor: ČTK
Robert Kubica už zase jezdí rally! Ale chtěl by zpět do formule... Na snímku opouští rehabilitační kliniku v říjnu 2011
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polský pilot Robert Kubica, který se stále zotavuje z loňské autonehody, se nevzdává naděje na návrat do formule 1. Někdejší jezdec stáje Renault to prohlásil poté, co se o víkendu vrátil za volant při rally Ronde Gomitolo di Lana v Itálii."Být tady je dobrý krok, ale radši bych byl někde jinde," řekl sedmadvacetiletý Kubica v narážce na nedalekou Velkou cenu Itálie formule 1 v Monze.

"Pořád mě čeká dlouhá cesta a asi už na tom fyzicky nikdy nebudu stejně jako dřív. Ale nehodlám se jen tak vzdát," dodal.

Kubica havaroval loni v únoru při regionální rally Ronde di Andora v Itálii a málem přišel o pravou ruku. V nemocnici strávil dva měsíce a podrobil se pěti operacím, aby byla obnovena funkce předloktí a svalů v lokti.

"Cílem je pořád návrat do formule 1. Nejbližší měsíce ukážou, jestli se mi to povede příští rok, nebo až v roce 2014," prohlásil.

Před zraněním jezdil Kubica ve formuli za Renault, se kterým mu skončila smlouva.

"Jsme v kontaktu s jeho manažerem, ale nic víc. Už delší dobu ani nevím, jak na tom vlastně je," uvedl šéf Renaultu Eric Boullier.

 
Články odjinud


Články odjinud