Finské rallye vévodí Estonec. Lídr MS Tänak drží náskok na předloňského vítěze

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony

Finskou rallye vede po druhé etapě lídr mistrovství světa v automobilových soutěžích Ott Tänak s toyotou. Estonský obhájce loňského vítězství si po 19 z 23 rychlostních zkoušek vypracoval náskok 16,4 sekundy před Finem Esapekkou Lappim v citroënu, jenž domácí rallye vyhrál rok předtím.

Lídr šampionátu Tänak zahajoval dnešní program na rychlých šotolinových tratích na čtvrtém místě, ale brzy se dostal do čela. Pomohly mu k tomu i problémy jeho kolegů z týmu Toyota. V dnešní třetí erzetě měl defekt Fin Jari-Matti Latvala a Brit Kris Meeke musel kvůli zlomenému zavěšení levého kola odstoupit.

Oba jezdci přitom svým yarisem trefili stejný kámen. "Stalo se to v pravotočivé zatáčce. Loni tam byl beton, což jsem měl poznamenané. Letos ho odstranili, takže jsem si zapsal, že mohu jet rychleji, což byla chyba. Zajel jsem trochu do příkopu, kde byl kámen velikosti hlavy," uvedl Latvala, jenž na třetím místě ztrácí 28,8 sekundy.

Francouzský mistr světa Sébastien Ogier v citröenu je průběžně pátý. Další uchazeč o titul, Belgičan Thierry Neuville z týmu Hyundai, je na sedmé pozici.

Rallye v neděli vyvrcholí čtyřmi rychlostními zkouškami.

Výsledky Finské rallye

Finská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě

1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 2:08:49,4