25. srpna 2013 • 12:23

Fin Kallio ovládl závod třídy Moto2 na brněnské Grand Prix

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fin Mika Kallio ovládl závod kategorie Moto2 na Grand Prix České republiky silničních motocyklů v Brně. Druhé místo obsadil v dramatickém závodu plném předjížděcích manévrů Japonec Takaaki Nakagami, třetí skončil Thomas Lüthi ze Švýcarska.  Lídr průběžného pořadí seriálu Scott Redding z Británie byl osmý.

Do závodu vyrazil z prvního místa jako vítěz kvalifikace Nakagami, ve čtvrtém kolem jej ale poprvé předjel Kallio a začal velký boj o vedení. Do čela se poté dostal Španěl Jordi Torres, ale na špici nevydržel dlouho.

Opět jej totiž předstihl Kallio, který nakonec první příčku udržel. Bojovalo se ale i o místa za ním, Nakagami se na stříbrnou pozici dostal až v posledním okruhu.

Program Grand Prix bude na Masarykově okruhu pokračovat od 13:00 závodem hlavní kategorie MotoGP, ve které se představí i dva Češi Lukáš Pešek a Karel Abraham. Od 14:30 poté budou o body bojovat jezdci třídy Moto3, mezi kterými nebude chyběl Jakub Kornfeil.