Hrůza! Bývalý pilot F1 Webber v Brazílii rozpůlil monopost | iSport.cz
1. prosince 2014 • 08:10

Hrůza! Bývalý pilot F1 Webber v Brazílii rozpůlil monopost

Autor: ČTK
Mark Webber naštěstí vyvázl bez vážných zranění.
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý dlouholetý pilot formule 1 Mark Webber přestál bez vážných zranění nehodu v šampionátu vytrvalostních závodů sportovních vozů v Sao Paulu. Australský pilot narazil po kolizi se soupeřem ve vysoké rychlosti do bariéry v závěru cílové rovinky okruhu Interlagos a jeho vůz začal navíc po havárii hořet."Mark se nám po nehodě krátce rádiem ohlásil. To pro nás byla velká úleva, dobré znamení bylo i to, že po vyproštění zvedl ruku a ukázal palec nahoru," uvedl mluvčí týmu Porsche Holger Eckhardt.

Webber mezitím fanouškům z nemocnice vzkázal, že má zhmožděniny a silné bolesti hlavy. "Na havárii si vůbec nepamatuju, nevzpomínám si, jak se to stalo," uvedl závodník.

Osmatřicetiletý jezdec i pilot druhého vozu Matteo Cressono byli nejprve sanitkou převezeni k prvnímu ošetření v lékařském centru na okruhu. Oba poté helikoptéra přepravila k dalším vyšetřením do nemocnice v Sao Paulu. Podle informací týmu byl Webber celou dobu při vědomí, v nemocnici ale zůstane přes noc kvůli podezření na otřes mozku.

Webber vloni po dvanácti letech opustil svět formule 1. Bývalý jezdec Red Bullu letos s týmem Porsche závodil v seriálu vytrvalostních závodů a v celkovém pořadí šampionátu obsadil deváté místo.

VIDEO: Nehoda vypadala hrozivě

 
Články odjinud


Články odjinud