16. dubna 2019 • 18:50

Buggyra v Mostu ladí na sezonu. Pauza už byla dlouhá, vzkázal Lacko

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na tradičním místě, na Autodromu Most, zahájil tým Buggyry závěrečnou přípravu na novou sezonu mistrovství Evropy v závodech tahačů. Adam Lacko se v ní pokusí vrátit na trůn pro šampiona a pomoct mu k tomu má nový závodní speciál. Na první pohled usedne do stejného tahače, ale zdání klame. Roudnický tým pro něj připravil nový vůz, z předešlého modelu zůstala jen převodovka."Pauza byla dlouhá. Začali jsme v pondělí a první den jsem se musel rozjezdit já i auto. Postupně se s ním učím, je to úplně něco jiného. David (konstruktér Vršecký) s klukama vymyslel úplně jiný koncept, ale musím se s tím naučit," řekl Lacko.

Buggyra plánuje nasazení nového tahače již delší dobu. Původně jej chtěla představit již v závěru předešlé sezony na závodech v Mostu, ale i s ohledem na další projekty ho nestihla postavit. "Věděli jsme, že pokud chceme Jochena Hahna porážet a pomýšlet na to, aby Adam mohl vyhrát titul, tak musíme postavit nové auto, které bude zásadně jiné," podotkl manažer týmu Jan Kalivoda.

Německý šampion Hahn nasadil nový tahač před rokem a Lacka sesadil z trůnu evropského šampiona. "Hodně povrchů na tratích se za poslední roky změnilo, jde se cestou spíše ke kluzčím a to našemu starému autu nevyhovovalo," řekl Kalivoda, jehož potěšilo, že nový speciál hned od začátku relativně funguje. "Čekali jsme více problémů," přiznal týmový manažer.

VIDEO: Záběry z předsezonního testování z Mostu

Šampion z roku 2017 Lacko si postupně musí zvyknout na jiné ovládání několikatunového speciálu, rozdílné brzdy i jiný posed v kabině. "Až poté začneme postupně nastavovat podvozek a řešit další věci," řekl Lacko, který si je jistý, že Buggyra jde správným směrem. "Musíme ale najezdit ještě spoustu kilometrů, abychom se posunuli," podotkl čtyřiatřicetiletý jezdec, který loni již potřetí v kariéře skončil v hodnocení ME na druhém místě.

Přestože Lacko testuje na známém okruhu, porovnávat časy mezi starým a novým tahačem zřejmě nebude. "Já je neřeším," řekl Lacko. "I v Mostě na autodromu se změnil povrch. Sledujeme ale časy dalších jezdců, protože tady momentálně testuje prakticky celá elita šampionátu a s nimi se budeme moct porovnat. Ale až na konci, teď řešíme jen sami sebe a své problémy," uvedl Kalivoda.

Nová sezona začne za šest týdnů v Misanu, a přestože Lacko považuje čas na doladění za dostačující, Kalivoda možné menší komplikace připustil. "Rizika tak jsou, ale s tím jsme počítali. Jinak to nešlo udělat. Věnujeme se i Dakaru a klíčoví lidi se na projektech střídají," řekl Kalivoda, jenž potvrdil, že Lackovým týmovým kolegou bude i letos Brit Oliver Janes. Momentálně to navíc vypadá, že s buggyrou bude závodit i Mika Mäkinen z Finska.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud