Motokrosař Pilát v Madridu skončil osmý

Petr Pilát
Petr PilátZdroj: Michal Beránek (Sport)
ČTK
Motorismus

Freestylový motokrosař Petr Pilát skončil na osmém místě v madridském závodu seriálu Red Bull X-Fighters, který je považován za vrchol celého šampionátu.

Sedmnáctiletý český jezdec prošel před 25.000 diváků v býčí aréně do čtvrtfinále, v něm už nestačil na pozdějšího celkového vítěze Mata Rebeauda ze Švýcarska.

Pilát se dostal mezi dvanáct vyvolených freestylistů pro madridský start a v pátečním prvním kole vyřadil Němce Bustyho Woltera.

Do čtvrtfinále ho poslali čtyři z pěti rozhodčích, tam však českého mladíka zastavil favorizovaný Rebeaud. Pilát, nejmladší účastník akce, by se měl v polovině srpna představit ještě v německém Wuppertalu.

Jeho švýcarský přemožitel pak předčil i Australana Robbieho Maddisona a ve finále zdolal Nora Andrého Villu, který ve své dvouminutové jízdě neustál jeden z doskoků. Rebeaud si po vítězství v Mexiku a v USA připsal triumf i ve Španělsku a v letošním seriálu vyhrál tři ze čtyř dosavadních závodů.