Olympiáda 2021 | Štafeta s olympijským ohněm byla ukončena. Ve Spartě přilákala moc lidí | iSport.cz
13. března 2020 • 16:46

Štafeta s olympijským ohněm byla ukončena. Ve Spartě přilákala moc lidí

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řecká část štafety s olympijským ohněm byla den po slavnostním zapálení předčasně ukončena. Při zastávce ve Spartě přilákala nečekaně mnoho lidí, přestože národní olympijský výbor vyzýval, aby se kvůli pandemii koronaviru na trase štafety nesrocovali. Čtvrteční ceremoniál se zapálením pochodně a startem štafety v Olympii se konal bez diváků pouze před několika vybranými hosty.„Přijali jsme obtížné, ale nezbytné rozhodnutí zrušit zbytek plánované štafety na řeckém území,“ uvedl Řecký olympijský výbor po konzultaci s ministerstvem zdravotnictví a Mezinárodním olympijským výborem.

Větší počet diváků ve Spartě mohla přitáhnout i přítomnost hollywoodských herců Gerarda Butlera a Billyho Zanea, kteří se zapojili do štafety. „Doufám, že to bude pokračovat. Ve starověku se kvůli olympijským hrám zastavovaly války. Teď je to, jako bychom byli společně ve válce a společným nepřítelem je koronavirus,“ řekl Zane agentuře Reuters.

Slavnostní ceremoniál zapálení olympijského ohně v řecké Olympii...
Slavnostní ceremoniál zapálení olympijského ohně v řecké Olympii...

V Řecku bylo dosud potvrzeno 190 nakažených osob, jeden člověk onemocnění COVID-19 podlehl.

Organizátoři letní olympiády v Tokiu převezmou oheň podle plánu 19. března na stadionu v Aténách, kde se v roce 1896 konaly první novodobé olympijské hry. Diváci tam nebudou mít přístup. V Japonsku by měla štafeta pokračovat podle připraveného scénáře. V pořadatelské zemi se rozběhne o týden později a do slavnostního zahájení her 24. července má zavítat do všech 47 prefektur.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud