Olympiáda 2021 | Vzplál olympijský oheň pro LOH Tokio 2020. „Kněžka“ ho zapalovala bez diváků | iSport.cz
12. března 2020 • 11:54

Vzplál olympijský oheň pro LOH Tokio 2020. „Kněžka“ ho zapalovala bez diváků

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
NOVÁ GENERACE: Šéf rozvoje fotbalu Kotrba o změnách, problémech v Česku i kvótách
Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu přesným centrem našel Ševčíka, ten otevřel skóre - 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V řecké Olympii byl dnes slavnostně zapálen olympijský oheň po hry v Tokiu, které by měly začít 24. července. Ceremoniál se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil bez diváků, pouze za účasti pozvaných hostů včetně prezidenta Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomase Bacha, řeckého prezidenta Prokopise Pavlopula a zástupců japonského organizačního výboru.Herečka představující vrchní kněžku tradičně zapálila olympijský oheň pomocí zrcadla a slunečních paprsků. Pochodeň předala Anně Korakakiové, jež na minulých hrách v Riu de Janeiro získala pro Řecko zlato ve střelbě ze sportovní pistole.

Slavnostní ceremoniál zapálení olympijského ohně v řecké Olympii...
Slavnostní ceremoniál zapálení olympijského ohně v řecké Olympii...

Korakakiová zahájila týdenní cestu ohně po Řecku, 19. března převezmou oheň japonští pořadatelé. První Japonka už ale dostala do ruky pochodeň dnes, protože druhou členkou štafety byla Mizuki Nogučiová, olympijská vítězka v maratonu z Atén 2004. V Japonsku by měla tradiční pouť začít o týden později a do slavnostního zahájení her 24. července zavítat do všech 47 prefektur.

Starosta starověké Olympie chtěl kvůli obavám z šíření koronaviru odložit slavnostní akt na květen, ale MOV mu nevyhověl. Řecký olympijský výbor zakázal vstup divákům, bez účasti veřejnosti se tato akce uskutečnila naposledy před 36 lety před OH v Los Angeles. Počet oficiálních hostů byl ze 700 snížen sotva na stovku, většinu z nich tvořili členové MOV.

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE >>>

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud