23. srpna 2016 • 16:24

Hvězdy z Ria jsou doma. Pobavila nás komedie se zavazadly, říkal Kulhavý

Autor: ,
TOP VIDEA
Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu Slavia - Bohemians: Video zrušilo Škodův gól – kvůli Součkově ofsajdu
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Znatelně unavení, ale šťastní, že jsou doma, se dnes vrátili do Prahy čeští sportovci z olympijských her v Riu de Janeiro. Druhá polovina výpravy přicestovala ve třech speciálech a zejména poslední část si cestu náležitě "užila".  S přesunem na letiště v Brazílii strávili na cestě téměř čtyřiadvacet hodin. Navíc je ještě v Praze čekaly povinnosti včetně autogramiády v obchodním domě v centru metropole."Cesta bylo strašná," ulevil si kajakář Josef Dostál, který si z Ria přivezl stříbrnou a bronzovou medaili. "Na letiště jsme jeli s šestihodinovým předstihem, protože se očekával velký nápor, ale ten nebyl. To bylo sice samo o sobě strašné, ale ne tak hrozné. Horší bylo, že letadlo mělo další tři hodiny zpoždění," řekl Dostál.

Pracovníci na letišti měli totiž velký problém s umístěním všech zavazadel do letadla. "Tak nějak jsme tam zevlovali a chodili tam k jedinému stánku občerstvení, který jsme postupně vyjídali. Spíš jsme se tak povalovali a většina lidí se koukala přes sklo na to naše letadlo, jak to už asi počtvrté celé vykládají a znovu nakládají a nemůže se jim to tam vejít. To byla docela komedie. Groteska, kterou sledovalo asi 50 lidí nalepených na skle. Alespoň, že jsme na to letadlo viděli a mohli se té situaci zasmát," řekl stříbrný biker Jaroslav Kulhavý.

720p 480p 360p 240p
Kulhavý: Do olympijské vesnice by člověk protáhl deset kilo semtexu, jinak Brazilci organizaci zvládli

PŘEHLED 10 ČESKÝCH MEDAILÍ: OD PRSKAVCE KE KULHAVÉMU>>>


Vedle ubývajícího občerstvení museli sportovci řešit i problém s chladem. "Bylo tam asi patnáct stupňů, takže já jsem si na sebe navlékl všechno oblečení, které jsme měl u sebe," řekl Dostál, jemuž se vyplatilo, že si do batohu bere rezervní oblečení.
"Takže jsem měl dvě trička, kraťasy, tepláky... A pak jsem po letišti i běhal, abych se zahřál. A všichni na mě koukali, jestli nejsem blázen," smál se Dostál.

Únava byla vidět i na tváři oštěpařky Barbory Špotákové, která přitom přiletěla prvním speciálem jen s drobným zpožděním. Před odpolední podpisovou akcí tak stihla i na tři hodiny odjet domů a viděla se se synem Jankem.

"Byli jsme dvacet hodin na cestě, pak jsem přijela domů a po třech hodinách řekla, že zase musím jít. A předtím jsem dva týdny nebyla doma. To je trochu šílené," řekla Špotáková, která navíc už ve středu odletí do Lausanne, kde další den bude pokračovat Diamantová liga.

720p 480p 360p 240p
Špotáková: Z Ria jsem neviděla nic, ale medaile je lepší

720p 480p 360p 240p
Dostál: Kdyby jel místo Dana Havla náhradník, na medaili by to nebylo

Vše o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte ZDE >>

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze