Manželé Zuzana a Tomáš Paulovi si připsali v turnaji smíšených dvojic v curlingu na olympiádě v Pekingu na konto druhou výhru. Australany Tahli Gillovou a Deana Hewitta zdolali jasně 8:2 už po sedmém endu a napravili tak dopolední porážku od Švédů 4:7. V neúplné tabulce jsou zatím třetí.
Češi vstoupili do turnaje středeční výhrou nad Norskem v nastavení a nad dalším severským párem dvakrát vedli. Po třetím endu to bylo 2:1 a po dvou bodech z šestého 4:3. V sedmém se soupeřům povedla tzv. power play „dvojka“ a Paulovi museli v poslední směně bodovat.
Před závěrečným hodem Paulové byl blíže středu švédský červený kámen. Česká reprezentantka se pokusila zahrát odvážně na vítězství, ale pokus minula a Švédové dvěma body potvrdili výhru.
„To byl tak strašně těžký úhel, že kdybych ten kámen hodila, tak lítám v highlightech celý rok. To jsou kameny, které se povedou jednou za několik zápasů,“ řekla Paulová České televizi. „Prohráli jsme, ale kvalita naší hry byla mnohonásobně lepší než v prvním utkání. Takhle chceme hrát,“ dodala.
Proti Australanům čeští curleři dominovali. Po třech endech i díky třem bodům z druhého vedli 5:0. Předvedli několik povedených hodů a duel ukončili předčasně. „Líp jsme přečetli led a podařilo se nám dobře zajíždět,“ řekl trenér Jakub Bareš Radiožurnálu. „Proti Švédsku jsem se rozehráli, získali sebedůvěru a teď jsme to potvrdili. Tohle je naše standardní hra,“ uvedla Paulová.
V pátek čekají českou dvojici Italové, kteří mají na kontě dvě výhry. Po základní části postoupí čtyři z deseti párů v soutěži do semifinále, finále je na pořadu v úterý 8. února.
Výsledky curlingu na OH v Pekingu
Smíšené dvojice - základní skupina:
Švédsko - ČR 7:4
ČR - Austrálie 8:2
Itálie - USA 8:4
Británie - Kanada 6:4
Čína - Austrálie 6:5
Itálie - Švýcarsko 8:7
Norsko - USA 11:6
Kanada - Norsko 7:6
Švýcarsko - Británie 8:7
Švédsko - Čína 7:6
Průběžné pořadí:
1. Itálie 2 zápasy/2 výhry,
2. Čína, ČR, Británie a Švédsko 3/2,
6. Kanada 2/1,
7. Norsko, Švýcarsko a USA 3/1,
10. Austrálie 3/0.
Zprávy ze dne 18. února 2022
HOKEJ: Čeští hokejisté se vrátili z neúspěšných olympijských her v Pekingu, na nichž skončili ještě před branami čtvrtfinále. Podívejte se na fotky z pražského letiště.




Zprávy ze dne 17. února 2022
BOBY: Ukrajinská bobistka Lidija Hunková měla jako třetí sportovkyně pozitivní dopingový test na zimních olympijských hrách v Pekingu. Osmadvacetiletá závodnice neprošla kontrolou v pondělí, v den závodu v monobobu, v němž skončila poslední dvacátá. O jejím prohřešku informovala dnes Mezinárodní testovací agentura (ITA). Hunková měla v těle zakázaný anabolický steroid dehydrochlormetyltestosteron a je suspendována.
ODMĚNY: Díky zimním královnám mají česká i slovenská výprava zatím v Pekingu po jedné zlaté medaili. Ester Ledecká ovládla paralelní obří slalom na snowboardu, Petra Vlhová po nádherném boji vyhrála na lyžích slalom. Magazín forbes.com porovnával jejich odměny za olympijské zlato. Více čtěte ZDE>>>