29. listopadu 2021 • 10:55

Brankářská volenka pro Peking: po kom může sáhnout Pešán z NHL?

Autor: Jan Denemark
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Kompletní česká nominace na ZOH, kdo bude reprezentovat pod pěti kruhy?
Mountfield HK - Liberec: Propadnutí hostující obrany potrestal Kelly Klíma, 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva brankáři chytají stabilně, dva naskakují sporadicky a dva se vracejí po zranění. Tak vypadá mozaika českých gólmanů v aktuální sezoně NHL. Právě pozice jedničky znepokojuje trenérský štáb reprezentace nejvíce, přitom chybí pouze 73 dní do úvodního duelu na Hrách v Pekingu proti Dánsku. „Snad se situace ještě před olympiádou více vyjasní,“ přeje si trenér Filip Pešán. Zatímco v obraně a především v ofenzivě je víceméně dané, kdo pojede, v brankovišti visí otazníky.Kromě olympiády 2014 v Soči byla na turnajích pod pěti kruhy, kam dorazily největší zámořské hvězdy, česká gólmanská jednička vždy jasně daná. Od Nagana 1998 po Vancouver 2010 bylo zbytečné živit spekulace před úvodním duelem, kdo se postaví do branky. První tři turnaje odstartoval Dominik Hašek, ten čtvrtý Tomáš Vokoun.

Jen v Soči panovala nejistota, spekulace létaly vzduchem ještě těsně před nominací. A právě výkony strážců brankoviště nakonec byly velkým zklamáním. Neobstál Alexander Salák, Jakub Kovář ani Ondřej Pavelec.

Současná situace silně připomíná rozpoložení před sedmi lety. „My bohužel také zatím nevíme, kdo bude číslo jedna. Čekáme, jestli se uzdraví brankáři, jestli jiní začnou chytat pravidelně. Nominace v tomhle směru nebude lehká. Ale uvidíme, myslím, že máme brankáře, kteří se jsou schopní koncentrovat na jeden turnaj,“ okomentoval nesnáze s gólmany reprezentační trenér Filip Pešán.

Jaké má vlastně možnosti? Pokud by se chtěl soustředit výhradně na zkušenosti, pak by se měl dát na modlení. Petr Mrázek a Pavel Francouz,

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

Zimní olympijské hry 2022

XXIV. zimní olympiáda probíhá od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu a okolních prefekturách. V nominaci české výpravy je rekordních 114 sportovců, premiéra pod olympijskými kruhy čeká české hokejistky a smíšený curlingový pár.
Program ZOH 2022 Hokej na ZOH Nominace hokejistů Biatlon na ZOH Češi na ZOH 2022 Markéta Davidová Ester Ledecká Časový posun

Hokej dnes * Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud