15. dubna 2023 • 12:30

Úspěch v Miami! Kellnerová s Lions útočila na triumf, chyběly dvě vteřiny

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň – Zlín 3:0. Viktoriáni roli favorita zvládli, dva góly Šulce i parádní trefa Mosquery
ZIMÁK SPECIÁL: Mrázek ať je na MS jedničkou. Budeme chtít Ludviga?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velkého úspěchu dosáhl parkurový tým Prague Lions ve druhém podniku prestižní Global Champions League na Miami Beach. Od triumfu nakonec Annu Kellnerovou a belgického parťáka Pietera Devose dělily pouhé dvě sekundy. Vítězství nakonec urval tým Madrid in Motion.Před pěti roky se Prague Lions v Miami radovali z velkého triumfu a nyní k němu měli opět velmi blízko. Jen místo Gerce Schrödera startoval po boku Anny Kellnerové Belgičan Devos. Nakonec k triumfu chyběly titěrné dvě sekundy.

Jako první se z týmu Prague Loins pustil nad překážky Belgičan. „Pieter je zvyklý chodit jako první, ale zeptal se mě, kdy chci jít já. Mě je to popravdě jedno. Nervy mám vždy, ale naštěstí z tohoto pohledu je zvládám již docela dobře, tak jsme zvolili jeho standardní závodní pozici. Byla jsem moc ráda, že Pieter zajel dobře,“ popisovala Kellnerová závod pro EquiRadio.

Devos se dostal do cíle na klisně Mom´s Toupie de la Roque bez trestného bodu v čase 70,42 sekundy. A pak přišla chvíle pro Kellnerovou v sedle klisny Catch Me If You Can. Česká reprezentantka projela cílem v čase 75,14 sekundy, což bylo těsně pod časovým limitem.

„Na čas jsem se snažila myslet. Kdybych nezatočila ostře na poslední linii, tak bychom pravděpodobně za čas inkasovaly nějaké trestné body. Bylo to opravdu těsné,“ popisovala závod.

Kellnerovou však mrzelo, že neprojela trať úplně čistě. „Bohužel jsem udělala dvě chyby. Musím se ještě podívat, proč přišly, protože patřily spíš mezi ty lehké,“ myslela si Kellnerová. Přesto však celkový čas 145,56 v té chvíli znamenal vedení, byť většina soupeřů měla parkur ještě před sebou.

Hned následující tým Madrid in Motion pak Pražské Lvy těsně překonal. Při stejném počtu osmi trestných bodů o tom rozhodl čas - 143,89 vteřiny. Jenomže z dalších skvělých dvojic už se před madridský a pražský klub nikdo nedostal, a tak Kellnerová s Devosem mohli slavit skvělé druhé místo.

Závod v Miami tentokrát výrazně ovlivnilo špatné počasí. Kvůli dešti a větru se nakonec i týmový závod jel jen na jedno kolo. „Organizátoři udělali vše, co bylo v jejich silách, aby přichystali kolbiště. I když ho museli nakonec o dost zmenšit. Obrovské vlny v kombinaci s vydatným deštěm totiž odnesly část povrchu,“ popsala Kellnerová pro EquiRadio.

Po dvou kolech Global Champions League jsou tak Prague Loins se 42 body na třetím místě, celkové pořadí vedou vítězové z Miami - Madrid in Motion - se 46 body. Global Champions tvoří celkem 16 podniků a vyvrcholí už tradičně Playoffs v listopadu v pražské O2 Areně.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud