Prskavcovi útok na double nevyšel, Češi brali v Troji bronz díky Satkové

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Gabriela Satková obsadila třetí místo na Světovém poháru v Troji a postarala se o jedinou medaili pro domácí reprezentaci v závodech na kánoích. Nejlepším mužem v českých barvách byl na šesté příčce Václav Chaloupka. Zvítězili úřadující olympijští šampioni Benjamin Savšek ze Slovinska a Australanka Jessica Foxová, jež v Praze ovládla už páteční závod na kajaku.

Jiří Prskavec s útokem na obdobný double neuspěl. Den po triumfu na K1 byl dnes nejrychlejší v semifinále, ale rozhodující jízda mu nesedla a obsadil s velkou ztrátou deváté místo. Lukáš Rohan vinou neprojeté branky a padesátisekundové penalizace finálovou desítku uzavřel, stejný osud potkal v závodě žen Terezu Kneblovou. Loňská vítězka pražského závodu Tereza Fišerová tentokrát skončila kvůli třem dotykům branek dvanáctá v semifinále se ztrátou 56 setin na postup.

Jednadvacetiletou Satkovou porazila vedle Foxové ještě Mónica Dóriaová Vilarrublaová z Andorry. Českou reprezentantku, jež v roce 2020 v Praze nečekaně ovládla mistrovství Evropy a o rok později byla třetí na světovém šampionátu v Bratislavě, od druhého místa dělilo 45 setin. V SP zkompletovala medailovou sbírku po loňském zlatu z Pau a stříbru ze Seu d'Urgell.

Olympijská vítězka a čtyřnásobná světová šampionka na C1 Foxová po týdnu navázala na triumf z Augsburgu. Osmadvacetiletá hvězda přitom měla z medailistek jako jediná na kontě dvousekundovou penalizaci za dotyk branky. Obě disciplíny opanovala v Praze už v roce 2019.

Gabriela Satková se raduje z bronzové medaile na Světovém poháru v Troji

Mužská část reprezentace vyšla po pátečním zlatu Prskavce a stříbru Víta Přindiše medailově naprázdno. Ani jeden z kanoistů nepředvedl čistou jízdu. Předloňský mistr světa Chaloupka s jedním dotykem zaostal za stupni vítězů o více než dvě sekundy.

Prskavec nenavázal na skvělou semifinálovou jízdu a brzy přišel o naděje i na zopakování bronzu ze zahajovacího závodu SP v Augsburgu. Ztráta posledního muže na trati neustále narůstala, a když k ní v závěru přibyla i dvousekundová penalizace, dosáhlo manko výše přes 13 sekund.

Stříbrný olympijský medailista Rohan přišel o všechny naděje v polovině trati, poté co se nevešel do branky číslo 12. Jeho jediný přemožitel z olympijského Tokia a exmistr světa Savšek ve finále konkurenci deklasoval. Stříbrného Slováka Mateje Beňuše porazil o 3,61 sekundy, třetí skončil i s dotykem branky Francouz Jules Bernardet.

SP ve vodním slalomu v Praze

C1:

Muži: 1. Savšek (Slovin.) 97,65 (0 tr. sekund), 2. Beňuš (SR) -3,61 (0), 3. Bernardet (Fr.) -5,25 (2), ...6. Chaloupka -7,63 (2), 9. Prskavec -13,77 (2), 10. Rohan (všichni ČR) -55,42 (52).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Beňuš 110, 2. Savšek 100, 3. Tasiadis (Něm.) 86, 4. Prskavec 86, 5. Chaloupka 86, ...24. Rohan 36.

Ženy: 1. Foxová (Austr.) 109,13 (2), 2. Dóriaová Vilarrublaová (And.) -1,44 (0), 3. G. Satková -1,89 (0), ...10, Kneblová -55,25 (50), v semifinále 12. Fišerová (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Foxová 120, 2. Hugová (Fr.) 91, 3. Liliková (Něm.) 88, ...7. Kneblová 78, 8. Fišerová 77, 14. G. Satková 50, 20. M. Satková (ČR) 36.