Surfařský král: Desátý titul je pro Andyho (†32) | iSport.cz
9. listopadu 2010 • 05:00

Surfařský král: Desátý titul je pro Andyho (†32)

Autor: Patrik Vacek (Blesk)
TOP VIDEA
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co tenhle borec dokáže v osmatřiceti letech je prostě neuvěřitelné. Surfařská legenda Američan Kelly Slater je prostě pan Božský. Fenomenální vládce vln opět senzačně ohromil svět. O víkendu si ve vlnách u pobřeží Porta del Sol v Portoriku zajistil vítězstvím v předposlední závodě desátý titul surfařského mistra světa. Nepřekonatelný král divokých vln ale svůj triumf věnoval svému velkému soupeři, minulý týden záhadně zesnulému Andy Ironsovi (†32)."Chtěl bych jen vyjádřit svou soustrast Andyho rodině, jsem teďka trochu mimo, ale tohle bych chtěl věnovat Andymu," prohlásil Slater bezprostředně poté, co si proklestil cestu davem fanoušků ke stupním vítězů.

"Jsou to tak protichůdné pocity. Vím, že to ničemu nepomůže, ale tenhle titul bych ve vteřině zahodil, jen kdyby se Andy mohl vrátit," poznamenal smutně desetinásobný mistr světa.

Slater dominuje v závodním surfování již po dvě desetiletí a je ikonou tohoto sportu. Stačí jen přečíst si výčet jeho titulů za posledních dvacet let, kdyvyhrál deset titulů mistra světa v sérii ASP, ovládl 45 závodů světového poháru a má dvě zlaté medaile z prestižních X Games.

VIDEO: Slater je ve vlnách nezastavitelný.

V květnu 2010 byl dokonce poctěn americkou sněmovnou reprezentantů za jeho vynikající a úspěchy ve světě surfingu.

Osmatřicetiletý Slater by si tak mohl užívat zaslouženého sportovního důchodu, ale on dál válí a poráží o generaci mladší soupeře. Mnoha sportovními odborníky je dokonce považován za jednoho z nejlepších sportovců všech dob.
Může za to třeba i jeho rekord, kdy se stal jak nejmladším, tak i nejstarším mistrem světa.

Zisk toho posledního titulu byl pro něj prý nejtěžší úkol.

Je to doma, říká si Slater.Je to doma, říká si Slater.Foto ČTK

„Cítím úlevu, upřímně. Byl to nejvíce stresující titul, kterého jsem kdy dosáhl, protože je to trochu neznámém místo a víte, v mém věku, lidé říkají: ' neměl bys už jezdit.'  Všichni mladí kluci jsou stále lepší, je to výzva věřit v sebe sama a nevěřit tomu, co říkají ostatní,“ prozradil Kelly, který je díky svému umění na vlnách milionář a tisíce dívek a žen po něm touží.

Není divu vždyť byl časopisem Sports Illustrated zvolen nejpohlednějším sportovcem. Prestižní magazín People ho zvolil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa! I proto je u sponzorů vyhledávaným zbožím.

Jedním z Kellyho dlouholetých partnerů je i známá oděvní značka Quiksilver.
„Jsme poctěni a hrdi na to, že jsme byli podporou a svědky jeho kompletní, neuvěřitelné profesionální kariéry.

Gratulujeme Kelly!“ řekl po závodě dojatý Bob McKnight, generální ředitel společnosti Quiksilver. Teď by se Slater na úplném vrcholu kariéry mohl se závoděním rozloučit a věnovat se rekreačně milovanému golfu.

Fanoušci se modlí, ať ještě surfařské prkno neodhazuje. On tak pravděpodobně neskončí a pokusí se o magický jedenáctý titul. Kelly Slater - Legenda pokračuje!

ROBERT KELLY SLATER
Datum narození: 11. února 1972

Místo narození: Cocoa Beach, Florida

Bydliště: Florida, Kalifornie, Havaj

Úspěchy: 10 krát mistr světa ASP (1992, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2005, 2006, 2008, 2010)

Slater je nepřekonatelný.
Slater je nepřekonatelný.Témata:  Kelly, slater, sport, surfař
 
Články odjinud


Články odjinud