7. června 2018 • 17:12

Evropská liga jde do finále. Čeští volejbalisté vyzvou Turecko, ženy pak Maďarsko

Autor:
Čeští volejbalisté si zahrají v semifinále Evropské ligy proti Turecku, ženy budou bojovat proti Maďarkám.
TOP VIDEA
Slávista Zelený: Plzeň o mě stála, ale rozhodl dlouhodobý zájem Trpišovského Slávista Zelený: Plzeň o mě stála, ale rozhodl dlouhodobý zájem Trpišovského
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve středu se odehrály poslední zápasy základních skupin Evropské ligy mužů i žen. Final Four jsou naplánována na příští týden. Muži poměří síly v Karlových Varech ve dnech 13. – 14. června a v semifinále vyzvou Turecko. Ženy budou bojovat o vítězství v Budapešti 14. – 15. června a jejich soupeřem jsou Maďarky. Hraje se o hodně, finalisté budou mít zajištěný postup do kvalifikace o Světovou ligu.Čeští reprezentační volejbalisté měli jako pořadatel postup do Final Four zajištěný. Ve skupině se Španělskem, Finskem a Portugalskem zvítězili pouze dvakrát, a tak skončili poslední. Hlavním cílem však bylo vyladit ideální sestavu.

„Kluci se během skupiny hledali, bylo to nahoru a dolu. Neřešili úplně jistě standartní situace, ale věřím, že se vše vyladí a formu si do Karlových Varů přivezou,“ dodává manažer reprezentace Miloslav Javůrek. Ve středu 13. května budou bojovat o postup do finále s Tureckem, ve druhém semifinále se proti sobě postaví Portugalci a Estonci.

To české reprezentantky se utkaly v základní skupině se Slovenkami, Španělkami a se silným Běloruskem. Skupinu vyhrály bez prohry a během šesti zápasů ztratily pouze tři sety. V Maďarsku, které hostí Final Four, narazí v semifinále na domácí hráčky. Druhou semifinálovou dvojicí je Finsko a Bulharsko.

„Holky odehrály dobré zápasy s dobrým příjmem a dařilo se také v útoku. Domácí Maďarsko bude těžký soupeř, ale věřím, že můžeme celý turnaj vyhrát,“ doplnil manažer reprezentace Miloslav Javůrek.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze