SP v biatlonu Oberhof 2020: program a výsledky | iSport.cz
13. ledna 2020 • 11:05

Oberhof 2020: kompletní výsledky čtvrté zastávky SP v biatlonu

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Lídr Slavie Stanciu: V Česku jsem díky Trpišovskému
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po vánoční přestávce světový pohár v biatlonu tradičně pokračuje německými zastávkami v Oberhofu a Ruhpoldingu. Závodům v Oberhofu moc nepřálo počasí, a tak pořadatelé měli co dělat, aby zajistili dostatečnou sněhovou pokrývku na závodních tratích.



Světovému poháru v Oberhofu hrozilo zrušení kvůli nedostatku sněhu. Nakonec ale do Oberhofu dorazilo přes dva tisíce kubíků technického sněhu z 350 km vzdáleného Gelsenkirchenu, kde byl vyroben pro účely tradiční biatlonové exhibice mezi svátky a vše proběhne podle plánu.

Česká nominace na SP v Oberhofu

Do týmu se po vynechání SP v Annecy vrací dvojice Moravec, Šlesingr, na startu v Oberhofu se objeví i Tomáš Krupčík. Mezi ženami se premiérově v závodech SP představí devatenáctiletá Tereza Voborníková, která má za sebou v probíhající sezoně dvě 8. místa v závodech IBU Junior Cupu. Veronika Vítková zatím trénuje individuálně a zůstává otázkou, kdy se k závodění vrátí.

Muži: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jakub Štvrtecký,
Ženy: Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Tereza Voborníková

Výsledky SP v Oberhofu 2020

čtvrtek 9. ledna 14:30 - Sprint žen na 7,5 km
1. Röiselandová (Nor.) 22:04,9 (0 tr. okruhů), 2. Herrmannová (Něm.) -33,1 (1), 3. Simonová (Fr.) -47,4 (1), 4. Wiererová (It.) -1:01,8 (1), 5. Eckhoffová (Nor.) -1:07,1 (2), 6. P. Fialková (SR) -1:09,1 (1), 7. Lunderová (Kan.) -1:14,9 (0), 8. Hojniszová-Staregaová -1:15,0 (1), 9. Žuková (obě Pol.) -1:29,8 (2), 10. Innerhoferová (Rak.) -1:32,8 (2), ...17. Kristejn Puskarčíková -1:53,5 (1), 23. Davidová -2:11,2 (2), 43. Charvátová -2:53,3 (4), 65. Jislová -3:46,8 (2), 84. Voborníková (všechny ČR) -4:45,6 (3).

pátek 10. ledna 14:30 - Sprint mužů na 10 km
1. M. Fourcade 25:27,2 (0 tr. okruhů), 2. Jacquelin (oba Fr.) -25,5 (1), 3. Kühn (Něm.) -33,0 (1), 4. Jelisejev -41,1 (0), 5. Loginov (oba Rus.) -47,8 (1), 6. Desthieux (Fr.) -49,8 (1), 7. Peiffer (Něm.) -1:00,1 (1), 8. Bjöntegaard -1:06,5 (2), 9. Dale -1:18,2 (2), 10. Christiansen (všichni Nor.) -1:24,8 (3), 11. Moravec -1:25,6 (0), ...34. Krupčík -2:12,7 (1), 35. Šlesingr -2:15,5 (1), 57. Krčmář -3:02,5 (4), 60. Štvrtecký (všichni ČR) -3:09,8 (3).

sobota 11. ledna 12:00 - Štafeta žen na 4x6 km
1. Norsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Röiselandová, Eckhoffová) 1:14:11,6 (0+11), 2. Švédsko (E. Öbergová, Perssonová, Brorssonová, H. Öbergová) -21,1 (0+10), 3. Francie (Simonová, Bescondová, Aymonierová, Braisazová) -33,1 (0+12), 4. Německo -1:10,4 (1+11), 5. Švýcarsko -1:24,5 (1+9), 6. Ukrajina -1:35,9 (1+7), ...10. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -3:38,6 (3+10).

sobota 11. ledna 14:15 - Štafeta mužů na 4x7,5 km
1. Norsko (Birkeland, Bjöntegaard, Dale, Christiansen) 1:19:32,3 (2 tr. okruhy + 8 dobíjení), 2. Francie (Jacquelin, M. Fourcade, Desthieux, Fillon Maillet) -4,4 (2+6), 3. Německo (Horn, Kühn, Peiffer, Doll) -48,2 (2+14), 4. Rusko -1:09,0 (0+9), 5. Bělorusko -1:54,0 (1+12), 6. Slovinsko 2:43,7 (0+14), ...8. ČR (Šlesingr, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -3:07,6 (3+14).

neděle 12. ledna 12:45 - Závod s hromadným startem žen na 12,5 km
1. Mäkäräinenová (Fin.) 39:58,9 (1), 2. Eckhoffová -30,2 (4), 3. Röiselandová (obě Nor.) -35,0 (3), 4. Wiererová (It.) -1:08,8 (5), 5. Herrmannová (Něm.) 1:25,0 (6), 6. H. Öbergová (Švéd.) -1:38,0 (5), 7. Krjuková (Běl.) -1:40,7 (4), 8. Häckiová (Švýc.) -1:49,7 (8), 9. Vittozziová (It.) -1:50,7 (5), 10. Innerhoferová (Rak.) -1:52,0 (7), ...12. Davidová -2:07,2 (7), 27. Charvátová (obě ČR) -3:40,6 (8).

neděle 12. ledna 14:30 - Závod s hromadným startem mužů na 15 km
1. M. Fourcade (Fr.) 41:01,4 (2 tr. okruhy), 2. Peiffer (Něm.) -20,1 (3), 3. Desthieux (Fr.) -20,3 (3), 4. Dale (Nor.) -38,9 (4), 5. Fak (Slovin.) -43,1 (3), 6. Horn (Něm.) -43,2 (4), 7. Nelin (Švéd.) -44,8 (4), 8. Christiansen (Nor.) -48,9 (5), 9. Krčmář (ČR) -58,8 (4), 10. Jelisejev (Rus.) -59,8 (4), ...12. Moravec (ČR) -1:10,2 (2).

Další zastávky biatlonistů v roce 2020 najdete v kompletním programu biatlonové sezony.

Průběžné pořadí SP v biatlonu 2019/20

Muži (po 9 z 24 závodů): 1. M. Fourcade 387, 2. J. T. Bö (Nor.) 374, 3. Desthieux 352, 4. T. Bö (Nor.) 342, 5. Loginov (Rus.) 329, 6. Fillon Maillet (Fr.) 328, ...22. Krčmář 145, 27. Moravec 92, 42. Štvrtecký 48, 59. Václavík 19, 66. Šlesingr 12, 69. Krupčík (všichni ČR) 7.

Ženy (po 9 z 24 závodů): 1. Wiererová 390, 2. Eckhoffová 381, 3. Tandrevoldová (Nor.) 305, 4. Simonová (Fr.) 285, 5. Herrmannová 273, 6. Braisazová (Fr.) 261, ...11. Davidová 227, 24. Kristejn Puskarčíková 133, 29. Charvátová 118, 47. Jislová (všechny ČR) 40.


Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud