V sezoně 2018/2019 narušil Johannes Thingnes Bø sedmiletou nadvládu Martina Fourcada. Obhájí Nor své vítězství ve světovém poháru? Kolotoč biatlonové sezony se nyní zastaví až 22. března po závodu s hromadným startem. Vrchol sezony na biatlonisty čeká v únoru, kdy proběhne v Anterselvě mistrovství světa.
Právě v Anterselvě zaznamenal český biatlon největší úspěch loňské sezony. Markéta Davidová zde zvítězila ve sprintu a následně doběhla druhá v závodu s hromadným startem.
Na biatlonisty v sezoně 2019/2020 čeká 9 zastávek světového poháru včetně březnových závodů v Novém Městě na Moravě. Od 13. do 23. února proběhne v italské Anterselvě mistrovství světa, na které od 26. února navazuje mistrovství Evropy v estonském Otepäe.
DATUM | DESTINACE | ZÁVODY |
30. 11. - 8. 12. 2019 | SP v Östersundu | smíšená štafeta, sprint, vytrvalostní závod, štafeta |
13. 12. – 15. 12. 2019 | SP v Hochfilzenu | sprint, stíhací závod, štafeta |
19. 12. – 22. 12. 2019 | SP v Annecy | sprint, stíhací závod, hromadný start |
9. 1. - 12. 1. 2020 | SP v Oberhofu | sprint, štafeta, hromadný start |
15. 1. - 19. 1. 2020 | SP v Ruhpoldingu | sprint, štafeta, stíhací závod |
23. 1. - 26. 1. 2020 | SP v Pokljuce | vytrvalostní závod, smíšená štafeta, hromadný start |
13. 2. – 23. 2. 2020 | MS v Anterselvě | |
26. 2. - 1. 3. 2020 | ME v Otepäe | |
5. 3. – 8. 3. 2020 | SP v Novém Městě na Moravě | sprint, štafeta, hromadný start |
12. 3. – 15. 3. 2020 | SP v Kontiolahti | sprint, stíhací závod, smíšená štafeta |
20. 3. – 22. 3. 2020 | SP v Oslu | sprint, stíhací závod, hromadný start |
Program SP v biatlonu 2019/2020
Östersund (Švédsko): 30. listopadu - 8. prosince 2019
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
sobota 30. listopadu 2019 | 13:10 | Smíšená štafeta dvojic |
sobota 30. listopadu 2019 | 15:00 | Smíšená štafeta |
neděle 1. prosince 2019 | 12:30 | Sprint mužů na 10 km |
neděle 1. prosince 2019 | 15:30 | Sprint žen na 7,5 km |
středa 4. prosince 2019 | 16:15 | Vytrvalostní závod mužů na 20 km |
čtvrtek 5. prosince 2019 | 16:20 | Vytrvalostní závod žen na 15 km |
sobota 7. prosince 2019 | 17:30 | Štafeta mužů na 4x7,5 km |
neděle 8. prosince 2019 | 15:30 | Štafeta žen na 4x6 km |
Hochfilzen (Rakousko): 13. - 15. prosince 2019
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
pátek 13. prosince 2019 | 11:30 | Sprint žen na 7,5 km |
pátek 13. prosince 2019 | 14:20 | Sprint mužů na 10 km |
sobota 14. prosince 2019 | 11:30 | Štafeta žen na 4x6 km |
sobota 14. prosince 2019 | 14:55 | Stíhací závod mužů na 12,5 km |
neděle 15. prosince 2019 | 12:00 | Stíhací závod žen na 10 km |
neděle 15. prosince 2019 | 14:15 | Štafeta mužů na 4x7,5 km |
Annecy - Le Grand Bornand (Francie): 19. - 22. prosince 2019
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
čtvrtek 19. prosince 2019 | 14:15 | Sprint mužů na 10 km |
pátek 20. prosince 2019 | 14:15 | Sprint žen na 7,5 km |
sobota 21. prosince 2019 | 13:00 | Stíhací závod mužů na 12,5 km |
sobota 21. prosince 2019 | 15:00 | Stíhací závod žen na 10 km |
neděle 22. prosince 2019 | 12:10 | Závod s hromadným startem mužů na 15 km |
neděle 22. prosince 2019 | 14:15 | Závod s hromadným startem žen na 12,5 km |
Oberhof (Německo): 9. - 12. ledna 2020
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
čtvrtek 9. ledna 2020 | 14:30 | Sprint žen na 7,5 km |
pátek 10. ledna 2020 | 14:30 | Sprint mužů na 10 km |
sobota 11. ledna 2020 | 12:00 | Štafeta žen na 4x6 km |
sobota 11. ledna 2020 | 14:15 | Štafeta mužů na 4x7,5 km |
neděle 12. ledna 2020 | 12:45 | Závod s hromadným startem žen na 12,5 km |
neděle 12. ledna 2020 | 14:30 | Závod s hromadným startem mužů na 15 km |
Ruhpolding (Německo): 15. - 19. ledna 2020
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
středa 15. ledna 2020 | 14:30 | Sprint žen na 7,5 km |
čtvrtek 16. ledna 2020 | 14:30 | Sprint mužů na 10 km |
pátek 17. ledna 2020 | 14:30 | Štafeta žen na 4x6 km |
sobota 18. ledna 2020 | 14:15 | Štafeta mužů na 4x7,5 km |
neděle 19. ledna 2020 | 12:15 | Stíhací závod žen na 10 km |
neděle 19. ledna 2020 | 14:30 | Stíhací závod mužů na 12,5 km |
Pokljuka (Slovinsko): 23. - 26. ledna 2020
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
čtvrtek 23. ledna 2020 | 14:15 | Vytrvalostní závod mužů na 20 km |
pátek 24. ledna 2020 | 14:15 | Vytrvalostní žávod žen na 15 km |
sobota 25. ledna 2020 | 13:15 | Smíšená štafeta dvojic |
sobota 25. ledna 2020 | 15:00 | Smíšená štafeta |
neděle 26. ledna 2020 | 12:15 | Závod s hromadným startem mužů na 15 km |
neděle 26. ledna 2020 | 15:00 | Závod s hromadným startem žen na 12,5 km |
Nové Město na Moravě (ČR): 5. - 8. března 2020
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
čtvrtek 5. března 2020 | 17:35 | Sprint žen na 7,5 km |
pátek 6. března 2020 | 17:30 | Sprint mužů na 10 km |
sobota 7. března 2020 | 14:00 | Štafeta žen na 4x6 km |
sobota 7. března 2020 | 17:00 | Sprint mužů na 10 km |
neděle 8. března 2020 | 11:45 | Závod s hromadným startem žen na 12,5 km |
neděle 8. března 2020 | 13:45 | Závod s hromadným startem mužů na 15 km |
Kontiolahti (Finsko): 12. - 15. března 2020
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
čtvrtek 12. března 2020 | 15:30 | Sprint mužů na 10 km |
pátek 13. března 2020 | 15:30 | Sprint žen na 7,5 km |
sobota 14. března 2020 | 13:45 | Stíhací závod mužů na 12,5 km |
sobota 14. března 2020 | 15:45 | Stíhací závod žen na 10 km |
neděle 15. března 2020 | 13:15 | Smíšená štafeta dvojic |
neděle 15. března 2020 | 15:15 | Smíšená štafeta |
Oslo - Holmenkollen (Norsko): ZRUŠENO
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
pátek 20. března 2020 | 13:15 | Sprint žen na 7,5 km |
pátek 20. března 2020 | 16:30 | Sprint mužů na 10 km |
sobota 21. března 2020 | 14:00 | Stíhací závod žen na 10 km |
sobota 21. března 2020 | 16:45 | Stíhací závod mužů na 12,5 km |
neděle 22. března 2020 | 14:15 | Závod s hromadným startem žen na 12,5 km |
neděle 22. března 2020 | 16:00 | Závod s hromadným startem mužů na 15 km |
Program MS v biatlonu 2020
Anterselva (Itálie): 13. - 23. března 2020
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
čtvrtek 13. února 2020 | 14:45 | Smíšená štafeta |
pátek 14. února 2020 | 14:45 | Sprint žen na 7,5 km |
sobota 15. února 2020 | 14:45 | Sprint mužů na 10 km |
neděle 16. února 2020 | 13:00 | Stíhací závod žen na 10 km |
neděle 16. února 2020 | 15:15 | Stíhací závod mužů na 12,5 km |
úterý 18. února 2020 | 14:15 | Vytrvalostní závod žen na 15 km |
středa 19. února 2020 | 14:15 | Vytrvalostní závod mužů na 20 km |
čtvrtek 20. února 2020 | 15:15 | Smíšená štafeta dvojic |
sobota 22. února 2020 | 11:45 | Štafeta žen na 4x6 km |
sobota 22. února 2020 | 14:45 | Štafeta mužů na 4x7,5 km |
neděle 23. února 2020 | 12:30 | Závod s hromadným startem žen na 12,5 km |
neděle 23. února 2020 | 15:00 | Závod s hromadným startem mužů na 15 km |
Program ME v biatlonu 2020
Otepää (Estonsko): 26. února - 1. března
DATUM | ČAS | DISCIPLÍNA |
středa 26. února 2020 | 14:45 | Vytrvalostní závod mužů na 20 km |
středa 26. února 2020 | 18:15 | Vytrvalostní žávod žen na 15 km |
čtvrtek 27. února 2020 | 15:00 | Smíšená štafeta dvojic |
čtvrtek 27. února 2020 | 18:00 | Smíšená štafeta |
sobota 29. února 2020 | 10:30 | Sprint mužů na 10 km |
sobota 29. února 2020 | 13:30 | Sprint žen na 7,5 km |
neděle 1. března 2020 | 10:30 | Stíhací závod mužů na 12,5 km |
neděle 1. března 2020 | 12:30 | Stíhací závod žen na 10 km |