Romana Barboříková
4. března 2023 • 18:05

Soukalová: Tu medaili si nenechám. Má plán s tajnými podrobnostmi

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návrat kotle může Spartě přihrát titul, říká Hašek. Co s ním zažil sám?
Top Radegast HITY čtvrtfinále: Bek když tě nevidí, může si jít kopat hrob, říká Duda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trvalo dlouhých devět let, než se Češky včetně Gabriely Soukalové dočkaly spravedlnosti a převzaly si bronzové medaile z olympijské štafety ze Soči 2014. Jenže právě největší hvězda tehdejšího ženského týmu nemá v plánu přidávat tento cenný kov do své domácí sbírky. Bronz chce prodat a výtěžek věnovat na charitativní účely. „Zatím ale neprozradím, na jaké,“ řekla Soukalová, která jednu z medailí prodala už v minulosti.Zatímco Eva Puskarčíková s Jitkou Landovou si užívají své první a také poslední medaile z olympijských her a plánují si je doma pečlivě uschovat, Gabriela Soukalová bronz z ženské štafety ke dvěma olympijským stříbrům přidá doma jen na chvíli.

„Já si tuto medaili nenechám. Rozhodla jsem se, že ji prodám a výtěžek věnuji na charitativní účely,“ prozradila v sobotu při setkání v Novém Městě na Moravě.

V jejím výběru jsou prý dvě charitativní organizace. „O jaké jde, si ale zatím nechám pro sebe,“ usmála se Soukalová.

Její medailová sbírka je už nyní chudší o jedno zlato ze Světového poháru v Ruhpoldingu 2014, kde tehdy vyhrála ve stíhacím závodu. I tuto v roce 2018 prodala a 50 tisíc korun, které za ni utržila, věnovala přes Konto Bariéry na pomoc malému Maximkovi.

Sama bývalá biatlonistka založila Nadační fond Gabi, který pomáhá lidem s poruchou příjmu potravy.

Medailová sbírka z velkých akcí je v případě Soukalové velká. Vedle dvou stříbrných z olympiád má také po dvou zlatých, stříbrných i bronzových z mistrovství světa. A k tomu spoustu kovů ze Světových pohárů.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud