Sjezdařka Mazeová a skokan Schlierenzauer: jako princezna a chuďas! | iSport.cz
26. března 2013 • 14:26

Sjezdařka Mazeová a skokan Schlierenzauer: jako princezna a chuďas!

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova minela! Ruský zadák daroval gól Budínskému, 2:0
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba jsou vládci prestižních lyžařských disciplín: Tina Mazeová suverénně získala velký křišťálový glóbus mezi sjezdařkami, Gregor Schlierenzauer neméně drtivě vybojoval celkový triumf ve Světovém poháru skokanů na lyžích. Jeden podstatný rozdíl však mezi nimi je: zatímco Slovince během zimy na kontě přistálo téměř patnáct milionů korun, rakouský letec se musel spokojit „pouze“ se 3,7 miliony!Schlieri totiž doplácí na systém, jakým jsou skoky na lyžích nastaveny. Místo toho, aby byla v závodech SP honorována pouze nejlepší desítka, prize money si dělí prvních třicet. I průměrný skokan si tak může v průběhu sezony vydělat i stovky tisíc. „Pro udržení skoků na lyžích je to dobrý krok, který umožní klukům z druhé kategorie vytrvat,“ tvrdí skokanský manažer Jan Baier.

Skoky na lyžích k principu solidarity sáhly před třemi lety – a prémie pro vítěze závodu SP se rázem smrskly z 650 000 korun na třetinu.

Mezi „zimní boháče“ se řadí nejen král alpských disciplín Marcel Hirscher, ale také běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková. Polská vítězka Světového poháru si přišla na pěkných sedm milionů korun, k tomu je ještě potřeba připočíst bonus za vítězství v sérii Tour de Ski, kterým bylo nové BMW xDrive v hodnotě jednoho milionu Kč.

Z českých reprezentantů si nejvíce vydělala biatlonová kometa sezony Gabriela Soukalová. Půvabná reprezentantka vyhrála čtyři závody v sezoně a inkasovala takřka dva miliony. O něco nižší sumu (1,32 milionu) vybojoval skokan na lyžích Jan Matura. „Peníze pošetřím. Jsem realista, taková sezona se nemusí opakovat,“ prohlásil vítěz dvou podniků SP.

Kolik si vydělávají jednotliví sportovci si prohlédněte v galerii:

Tina Mazeová (Slovin.), Alpské lyžování, 14,7 mil. Kč
Tina Mazeová (Slovin.), Alpské lyžování, 14,7 mil. Kč

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud