Turné čtyř můstků: V kvalifikaci uspěli Koudelka, Hlava a Janda | iSport.cz
28. prosince 2015 • 18:45

Turné čtyř můstků: V kvalifikaci uspěli Koudelka, Hlava a Janda

Autor:
Český skokan na lyžích Roman Koudelka postoupil z kvalifikace do prvního závodu Turné čtyř můstků. Ukážou se v něm i Jakub Janda a Lukáš Hlava.
TOP VIDEA
TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda TOP góly 21. kola: Miloševičův pozdrav Nitovi nebo Jablonského paráda
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři čeští skokani na lyžích Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jakub Janda postoupili do prvního závodu Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu. Kvalifikaci vyhrál Slovinec Peter Prevc, vedoucí muž Světového poháru, a potvrdil roli jednoho z velkých favoritů tradičního seriálu.Druhý byl domácí Severin Freund a třetí místo obsadil Nor Johann Andre Forfrang, jenž skočil ze všech nejdál 139 metrů. Koudelka byl dvacátý za výkon 126 metrů, Lukáš Hlava skočil 119 metrů a postoupil do závodu z 37. místa. Janda předvedl 118 metrů a skončil čtyřicátý. Vyřazen byl Jan Matura, jehož pokus 116,5 metru stačil na 52. místo.

Koudelku čeká v úterý v prvním kole k.o. souboj s Rusem Ilmirem Chazetdinovem, Hlava se utká s Němcem Richardem Freitagem a Jandovým soupeřem bude Japonec Daiki Ito.

"Hlavně, že jsem postoupil," řekl Koudelka, kterému se hrubě nevydařil tréninkový skok a byl z toho nervózní. "Jezdíme pomalu. Dostáváme velkou nálož v rychlostech. To je asi původní problém," upozornil na nízkou nájezdovou rychlost. "Servisman bude muset přemýšlet," uvedl Koudelka pro deník Sport a Radiožurnál.

Janda se za dnešní výkon pokáral. "Když jsem to viděl ze záznamu, po technické stránce to bylo docela hrozný. Naštěstí jsem z toho něco vytáhl, ale zítra se budu muset trochu víc snažit," řekl vítěz Turné z roku 2006.

Organizátoři v Oberstdorfu dokázali připravit můstek navzdory teplému počasí, ale dnes se museli potýkat s dalším problémem. V Oberstdorfu vypadl odpoledne proud, což ochromilo celé město. Ve skokanském areálu kvůli tomu zrušili jeden trénink a start kvalifikace byl posunut o 15 minut. "Nakonec to nebyl takový problém," řekl Walter Hofer, ředitel Mezinárodní lyžařské federace FIS pro skoky na lyžích.

Skokani však nevěděli, na co se mají připravit. "Jeden skok navíc mi určitě chyběl," řekl Koudelka. "Nebyly žádné informace, vůbec jsme nevěděli, kdy to začne. Bylo to celé hektické," uvedl nejlepší český skokan.

I Janda podotkl, že ho přerušení rozhodilo. "Určitě to mělo trošku vliv. Člověk nemá žádné informace, kdy to začne. Byl jsem rozcvičený, už jsem jel na věž. Zrušili to, protože jsme se na věž neměli jak dostat, když nejel výtah," líčil Janda. "Skočili jsme skok, přijel jsem nahoru, jenom jsem dal servisákovi lyže a šel jsem znovu. Na nic jiného nebyl čas," dodal.

Tři čeští skokani na lyžích Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jakub Janda postoupili do prvního závodu Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu. Kvalifikaci vyhrál Slovinec Peter Prevc, vedoucí muž Světového poháru, a potvrdil roli jednoho z velkých favoritů tradičního seriálu.

Výsledky:

1. P. Prevc (Slovin.) 159,2 b. (136,5 m),
2. Freund (Něm.) 153,0 (134,5),
3. Forfang (Nor.) 151,8 (139),
...20. Koudelka 127,3 (126), 37. Hlava 114,7 (119), 40. Janda 112,5 (118), 52. Matura (všichni ČR) 108,3 (116,5).

Dvojice pro 1. kolo:

Koudelka - Chazetdinov (Rus.), Hlava - Freitag (Něm.), Janda - Ito (Jap.).

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud