Český tým Prague Lions jsou v polovině soutěže v Top 10 | iSport.cz
17. června 2018 • 14:44

Český tým Prague Lions jsou v polovině soutěže v Top 10

Autor: ,
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru Slavný hlas oktagonu Buffer: UFC je raketa, která míří vzhůru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český tým Prague Lions si v osmém kole prestižní parkurové série Global Champions League 2018, které se uskutečnil v portugalském letovisku Cascais (Estoril), připsal sedm bodů za 15. Místo. Po polovině seriálu se drží mezi 19 celky na 9. příčce.Celkem mají Pražští lvi 103 bodů, což je jen o bod méně, než doposud nasbírali osmí St. Tropez Pirates. Od sedmé příčky je aktuálně dělí 4 body. Malé rozestupy jsou ovšem i na začátku druhé desítky týmů, což nasvědčuje tomu, že i při dalších mítincích v boji o kvalifikaci do Super Cupu v rámci velkého finále při Prague PlayOffs, které bude za půl roku hostit vysočanská O2 arena, čeká fanoušky parkurového skákání napínavá podívaná.

Pražský tým reprezentovali v Cascais Gerco Schröder na 11letém hřebci Glock´s Lausejunge a Aleš Opatrný s 13letým valachem VDL Fakirem. Ze čtvrteční části dvoukolové soutěže si nesli zatížení 13 trestnými body po dvou chybách Opatrného a jednom shození v kombinaci s lehkou penalizací za čas v případě Gerka Schrödera.

Do sobotního vyvrcholení osmého dílu Global Champions League na výšce 160 centimetrů nastoupil nejprve Nizozemec Schröder. Dvě třetiny kurzu si vedl naprosto skvěle, až do devátého skoku, který se nelíbil jeho koňskému svěřenci a absolvoval jej až napodruhé.

Na posledním skoku smolně chyboval, což v důsledku znamenalo 10 trestných bodů. Aleš Opatrný na VDL Fakirovi dokázal všechny překážky překonat bez penalizace a u 23bodového zatížení tak již zůstalo, stejně jako u 15. místa výsledkové listiny, který Prague Lions obsadili již po čtvrtečním týmovém klání.

V portugalském Cascais vyhráli závod GCL Paris Panthers se 4 trestnými body. Stejné skóre měli i Scandinavian Vikings, ale vyšší součet časů o necelé tři sekundy je odsunul na druhý stupínek. Nejrychlejší byli London Knights, ale 8 trestných bodů za dvě chyby tentokrát přisoudilo průběžně vedoucímu družstvu pomyslný bronz.

Po osmi kolech Londýnským rytířům šlapou na paty se 7bodovou ztrátou Valkenswaard United. Třetí Shanghai Swans dělí od stříbrné pozice propastných 40 bodů. Další rozestupy jsou již poměrně malé.

Výsledek Aleše Opatrného s VDL Fakirem v individuálním hodnocení znamenal dotované 12. místo a možnost postupu do Longines Grand Prix. Rozhodl se však do závěrečné soutěže celého mítinku nenastoupit, aby pošetřil svému koňskému partnerovi síly pro další náročné závody, které je ještě společně čekají.

„Fakirovi se za umělého osvětlení neskáče ideálně, proto jsem se rozhodl, že do této večerní soutěže nenastoupíme a raději budeme šetřit síly pro příští kola,“ zdůvodnil Opatrný.

Česká republika přesto měla v Longines Grand Prix své zastoupení, jelikož z kvalifikace jednotlivců do ní postoupila Anna Kellnerová s Balguerem. Ta na stejném parkuru, který se jel při GCL, chybovala pouze jednou, což v kombinaci se solidním časem na zařazení mezi 35 elitních dvojic stačilo. Parkur Grand Prix byl postaven na nejvyšší možné výškové i technické úrovni. Česká dvojice začala velmi pěkně, ale po zaváhání v kombinaci se jezdkyně rozhodla dál nepokračovat.

Global Champions League - Cascais: 1. Paris Panters, 2. Scandinavian Vikings,  3. London Knights, 4. Valkenswaard United, 5. Rome Gladiators, 6. Montreal Diamonds, 7. Madrid in Motion, 8. Berlin Eagles, 9. Doha Fursan Qatar, 10. Snaghai Swans, 11. Miami Celtics, 12. Chantilly Pegasus, 13. Cannes Stars, 14. Cascais Charms, 15. PRAGUE LIONS, 16. Hamburg Giants.

Global Champions League - pořadí po 8. závodě: 1. London Knights 174, 2. Valkenswaard United 167, 3. Shanghai Swans 127, 4. Miami Celtics 120, 5. Scandinavian Vikings 119,  6. Berlin Eagles 116, 7. Rome Gladiators 107, 8. St. Tropez Pirates 104, 9. PRAGUE LIONS 103, 10. Paris Panthers 101, 11. Montreal Diamonds 101, 12. Madrid in Motion 100, 13. Doha Fursan Qatar 97, 14. Monaco Aces 89, 15. Chantilly Pegasus 85, 16. New Yorku Empire 78, 17. Cannes Stars 72, 18. Cascais Charms 56, 19. Hamburg Giants 44.

Longines Global Champions Super Grand Prix v rámci Prague PlayOffs 2018 - kvalifikovaní jezdci:

Mexico City: Scott Brash (V. Brit.), Miami Beach: Edwina Topsová-Alexanderová (Aust.), Šanghaj: Gregory Wathelet (Belg.), Madrid: Ben Maher (V. Br.), Hamburk: Harrie Smolders (Hol.), St. Tropez: Carlos Lopez (Kol.), Cannes: Peder Fredricson (Švéd.), Cascais: Nicola Philippaerts (Belg).

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud