Zeman vyznamenal sportovce. Ocenil Jágra i Podmola bez kšiltovky | iSport.cz
28. října 2019 • 20:50

Zeman vyznamenal sportovce. Ocenil Jágra i Podmola bez kšiltovky

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident Miloš Zeman jako každý rok 28. října udělil několika významným osobnostem státní vyznamenání. Letos mezi nimi byli dva sportovci, hned podruhé se této pocty dočkal hokejista Jaromír Jágr, poprvé freestyle motocyklista Libor Podmol.Jágr už v roce 2010 od tehdejšího prezidenta Václava Klause dostal medaili Za zásluhy, tu dostal i nyní od prezidenta Zemana.

Druhým oceněným medailí Za zásluhy byl freestyle motokrosař Libor Podmol, několikanásobný vítěz X-Games. Závodník, který letos prošel vážným zraněním, v rozhovoru pro Lidovky.cz vtipkoval, že by na Pražský hrad přišel ve své tradiční kšiltovce. „Vyzkoušel bych to. Schválně, co by na to lidé říkali. Je pravda, že mě takto všichni znají, je to má součást jako u některých herců třeba klobouky. Ale na Hradě jsou u této příležitosti určitě striktní pravidla. Přeci jen je to významnější událost než setkání s lidmi, kteří něco dokázali v kraji,“ řekl. Vyznamenání však nakonec převzal v obleku a bez pokrývky hlavy.

In memoriam byla oceněna i Eliška Junková-Khásová, automobilová závodnice.

Kompletní seznam 42 vyznamenaných >>

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud