Skandál: Haye si vsadil na KO ve třetím kole | iSport.cz
14. listopadu 2010 • 12:42

Skandál: Haye si vsadil na KO ve třetím kole

TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Nechutná šaráda. Za lístky na boxerský zápas mezi Davidem Hayem a Audleym Harrisonem zaplatili diváci stovky liber, místo sportovního klání ale sledovali cirkusní představení. Haye svého soupeře knokautoval ve třetím kole a po zápase sám přiznal, že průběh duelu zrežíroval tak, aby vydělal na podaných sázkách.Pro manipulaci si Haye vybral ideální souboj. Jen málokdo věřil, že by Harrison měl vůbec nějakou šanci obhájce titulu porazit. Devětatřicetiletý boxer sice před deseti lety vyhrál olympiádu, dnes je ale podle expertů možná až desátým nejlepším britským boxerem v těžké váze. V zápase o pás mistra světa tedy rozhodně neměl co dělat.


Na průběhu zápasu byl Hayeův plán znát. V prvním kole se oba soupeři navzájem prakticky ani nedotkli a diváci je za jejich výkon vypískali. O devět let mladší Haye poté trošku přidal na aktivitě, peklo ale spustil až ve třetím kole.

VIDEO - Podívejte se na zrežírovaný průběh zápasu:
Takto si Haye zrežíroval zápas proti krajanu Harrisonovi


Ve chvíli, kdy přišel jeho nápor, Harrison neměl šanci. Spršku ran vydržel jen pár vteřin a duel tak skončil očekávaným knokautem.

Pravé překvapení přišlo až po zápase. To když Haye užaslým novinářům bez uzardění sdělil, že prvních šest minut bylo nudných jen proto, že si vsadil velké peníze právě na KO ve třetím kole. A to samé prý poradil i své rodině a přátelům.

Britský boxer David Haye knokautuje krajana Harrisona
Britský boxer David Haye knokautuje krajana Harrisona


Podvodem jsou teď pobouřeni fanoušci i experti. "Něco takového by se nemělo stávat, je to neakceptovatelné," prohlásil promotér Frank Warren pro BBC.

Box doplácí na to, že pro sázení nemá stanovena jasná pravidla. V jiných sportech by totiž Hayeho neminul tvrdý trest. Příkladem může být třeba případ českého tenisty Františka Čermáka. Ten v roce 2008 dostal za sázky desetitýdenní distanc. Přitom ani nesázel na vlastní zápasy a podle vlastních slov vždy riskoval jen pár set korun.

Témata:  sport, box, haye, harrison
 
Články odjinud


Články odjinud