Neporazitelný Ferrer opět nezaváhal a přiblížil Španělsko k finále

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Španělští tenisté vykročili za očekávaným postupem do finále Davisova poháru. V semifinálovém utkání vedou obhájci trofeje nad USA 1:0 poté, co David Ferrer porazil Sama Querreyho 4:6, 6:2, 6:2 a 6:4.

O druhý bod se na antuce v Gijónu utkají Nicolás Almagro s Johnem Isnerem. Querrey, jenž se představil v Davis Cupu po dvou letech, sebral favorizovanému Ferrerovi nečekaně první set.

V dalším průběhu zápasu už měl ale navrch pátý hráč světa, který je při absenci zraněného Rafaela Nadala španělskou jedničkou. Od druhého setu si Ferrer držel podání, zatímco Američanovi servis pětkrát vzal a za tři hodiny a tři minuty slavil očekávané vítězství.

"Byla to fuška, nijak mi to neulehčil," uvedl Ferrer, který na antuce v Davis Cupu vyhrál všech 15 zápasů ve dvouhře. Celkově si vylepšil bilanci na 20 výher z 24 utkání.

Vítěz zápasu v Gijónu narazí v listopadovém finále na lepšího z duelu Argentina - Česko. Španělé mohou vyhrát Davis Cup počtvrté za posledních pět let.

Španělsko - USA 1:0 po úvodní dvouhře

Ferrer - Querrey 4:6, 6:2, 6:2, 6:4