Daviscupová ostuda! Šéf Kaderka zase naštval Lendla a spol. | iSport.cz
iSport.cz
25. října 2012 • 05:30

Daviscupová ostuda! Šéf Kaderka zase naštval Lendla a spol.

Autor: iSport.cz, Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
Vítězové Davis Cupu z roku 1980 (zleva) Tomáš Šmíd, Ivan Lendl, Pavel Složil a Jan Kodeš. Tým legend se nesejde ani v Praze, Pavel Složil totiž pozvánku od Českého tenisového svazu nedostane...
TOP VIDEA
Plekanec končí v Kometě. Budoucnost? Momentálně nad hraním nepřemýšlí, říká agent
Sparta - Motor ČB: Machovský si připsal gól do prázdné branky, 5:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

VÍME PRVNÍ | Tři roky stará "pozvánková aféra", kdy na finále Davis Cupu do Barcelony kvůli napjatým vztahům s vedením Českého tenisového svazu nedorazili členové vítězného týmu z roku 1980 v čele s Ivanem Lendlem, má letos své pokračování! Na pražskou finálovou odvetu Berdycha a spol. se Španěly totiž nedostal pozvánku Pavel Složil. Zbylou trojici Ivan Lendl, Jan Kodeš a Tomáš Šmíd navíc nepozval český svaz, ale Mezinárodní tenisová federace (ITF).ITF Lendla, Kodeše a Šmída před startem finále v pátek 16. listopadu vyznamená za dlouholetou reprezentaci, Složil ovšem nesplňuje podmínku dvaceti daviscupových startů. Pozvat by ho tak musel český svaz, a ten to učinit nehodlá.

Tenisový boss Ivo Kaderka současné úspěchy umí vytěžit ve svůj prospěch, velikány minulosti si ovšem znepřátelilTenisový boss Ivo Kaderka současné úspěchy umí vytěžit ve svůj prospěch, velikány minulosti si ovšem znepřátelilFoto Michal Beránek (Sport)
"Já Pavla Složila zvát nebudu z toho důvodu, že při té takzvané pozvánkové aférce ne že nemluvil pravdu, ale účelově lhal. A takových lidí já si nevážím," nechal se slyšet prezident svazu Ivo Kaderka s tím, že zve jen přátele českého tenisu.

"Dohodli se s ITF, aby nás nemusel zvát Kaderka. To je přeci tak ubohý a absurdní. Vůči Pavlovi je to sprostý, moc ho to mrzí a mě taky. Tohle je vážně pod úroveň, nikde jinde na světě by se to nestalo," zlobí se Složilův parťák Tomáš Šmíd.

Více o aktuální roztržce čtěte ve čtvrtečním Sportu!

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud