Španělům hrozí daviscupová baráž! V Kanadě prohrávají 0:2

Albert Ramos už tuší, že Milos Raonic je nad jeho síly
Albert Ramos už tuší, že Milos Raonic je nad jeho sílyZdroj: AP Photo
ČTK, iSport.cz
Davis Cup
Začít diskusi (0)

Tenisová velmoc čelí blamáži. Španělé jsou totiž v Kanadě na pokraji vyřazení v prvním kole Davisova poháru. Loňští finalisté, kteří jsou ve Vancouveru bez tří nejlepších hráčů Rafaela Nadala, Davida Ferrera a Nicoláse Almagra, prohrávají po prvním dnu 0:2.

Úvodní bod domácím podle očekávání přinesl světový hráč číslo 15 Milos Raonic, jenž porazil 6:7, 6:4, 6:4, 6:4 daviscupového debutanta Alberta Ramose. O překvapení se poté postaral hráč z druhé stovky žebříčku Frank Dancevic, který deklasoval 6:1, 6:2 a 6:2 Marcela Granollerse.

"Myslím, že jsem odehrál nejlepší zápas v životě," radoval se 161. tenista pořadí ATP po vítězství nad Španělem, jenž je v žebříčku o 127 míst výš. "Šel jsem do toho s velkým sebevědomím a stylem 'všechno nebo nic'. Kdykoli jsem měl příležitost, snažil jsem se jí chopit," dodal osmadvacetiletý Kanaďan chorvatského původu.

Pětinásobní vítězové Davis Cupu Španělé se budou snažit odvrátit první vyřazení v úvodním kole od roku 2006 v dnešní čtyřhře, v níž za ně nastoupí vítězové Turnaje mistrů Granollers a Marc López. "Ještě není hotovo. Mají vynikající deblový tým," upozornil Dancevic. Za Kanadu by měli hrát Daniel Nestor a Vasek Pospisil.

Ve čtyřhře odvrátili hrozbu vyřazení Rakušané a po ztracených úvodních dvouhrách v Astaně snížili na 1:2 na zápasy. Deblový pár Julian Knowle, Alexander Peya porazil 7:6, 6:3, 7:6 kazašskou dvojici Andrej Golubjov, Jurij Ščukin a dal hostům naději na obrat. Vítěz tohoto duelu se ve čtvrtfinále utká s lepším ze zápasu mezi Švýcarskem a Českou republikou.

V Rouenu rozhodli ve čtyřhře o postupu do čtvrtfinále Francouzi v utkání proti Izraeli. Nedostižné vedení 3:0 zajistila domácím dvojice Julien Benneteau, Michael Llodra, která porazila hladce 7:6, 6:1, 6:0 Jonathana Erlicha s Dudim Selou.

V dubnovém čtvrtfinále se Francie utká s Argentinou, jež nedala na antuce v Buenos Aires šanci Německu. Třetí bod domácích si připsali David Nalbandian a Horacio Zeballos díky vítězství 6:1, 6:4, 5:7 a 6:2 nad dvojicí Christopher Kas, Tobias Kamke.

Postup do čtvrtfinále slaví také Srbové, kterým v pátek pomohla světová jednička Novak Djokovič, na antuce v belgickém Charleroi. Rozhodující bod získal pár Viktor Troicki, Nenad Zimonjič po výhře 6:4, 6:4, 5:7, 6:4 nad domácí dvojicí Steve Darcis, Ruben Bemelmans.

1. kolo tenisového Davisova poháru:

Astana: Kazachstán - Rakousko 2:1 po čtyřhře
Golubjov, Ščukin - Knowle, Peya 6:7 (5:7), 3:6, 6:7 (3:7).

Rouen: Francie - Izrael 3:0 po čtyřhře
Benneteau, Llodra - Erlich, Sela 7:6 (7:3), 6:1, 6:0.

Charleroi: Belgie - Srbsko 0:3 po čtyřhře
Bemelmans, Darcis - Troicki, Zimonjič 4:6, 4:6, 7:5, 4:6.

Turín: Itálie - Chorvatsko 2:1 po čtyřhře
Fognini, Bolelli - Čilič, Dodig 3:6, 6:1, 6:3, 7:6 (13:11).

Buenos Aires: Argentina - Německo 3:0 po čtyřhře
Nalbandian, Zeballos - Kas, Kamke 6:1, 6:4, 5:7, 6:2.

Vancouver: Kanada - Španělsko 2:0 po prvním dnu
Raonic - Ramos 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, 6:4, Dancevic - Granollers 6:1, 6:2, 6:2.

Jacksonville: USA - Brazílie 2:1 po čtyřhře
Isner - Alves 6:3, 7:6 (7:4), 6:3, B. Bryan, M. Bryan - Melo, Soares 6:7 (6:8), 7:6 (9:7), 4:6, 6:3, 3:6.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů