FOTO | Semifinále Davis Cupu si nenechala ujít. Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová přišla podpořit český tým v duelu s Argentinou. V O2 Areně držela palce především Radkovi Štěpánkovi, se kterým už několik měsíců chodí. „Přišla jsem fandit Radkovi,“ vykládala v dobré náladě po prvním setu zápasu české dvojky s Juanem Monakem, který nakonec vyhrál Štěpánek hladce 3:0 na sety. Přítomnost přítelkyně mu jednoznačně přinesla štěstí.
Wimbledonská šampionka je na tribuně ještě nervóznější než na kurtu. „Je to úplně něco jiného být na tenise jako divačka. Navíc když vím, jak to na kurtu probíhá,“ přiznala.
Není velkým tajemstvím, že Kvitová už několik měsíců chodí s Radkem Štěpánkem. Ten se rozvedl s Nicole Vaidišovou, Kvitová zase ukončila vztah s bývalým přítelem Adamem Pavláskem. Kvůli Štěpánkovi usedla na tribunu v O2 Areně, kde čeští tenisté bojují s Argentinou o postup do finále Davis Cupu.
„Přišla jsem fandit Radkovi,“ usmívala se aktuálně jedenáctá hráčka světa. „Ptala jsem se ho, jestli chce, abych přišla. Řekl, že jo, tak jsem tady,“ vysvětlila krátce poté, co její partner zvládl proti argentinské jedničce Juanu Mónakovi vyrovnaný první set.
Kvitová atmosféru libeňské haly dobře zná, loni zde spolu s dalšími českými tenistkami slavila triumf ve Fed Cupu. „Je to jiné, s holkama během týdne trávíme společně všechny chvíle, na lavičce se s celým týmem navzájem povzbuzujeme. Teď povzbuzuju také, ale asi ne tak vehementně, jak bych povzbuzovala holky,“ prozradila.
Zápas nesledovala přímo u kurtu, kde sedávají nejbližší osoby daviscupových hráčů. Spolu s oštěpařským šampionem Vítězslavem Veselým se dívala z lóže, kterou jí nabídl její manažer a šéf pořádající agentury Česká sportovní Marek Černošek. „Poprosila jsem ho o lístky, usadil mě vedle oštěpaře Veselého. Je tam lepší výhled,“ uvedla.
„Trošku s Víťou polemizujeme. On se spíš ptá, říká, že Monaco strašně dobře servíruje. Já se mu to snažím vymluvit,“ dodala se smíchem. Do O2 Arény se chystá i na sobotní čtyřhru, na nedělní singly ještě není stoprocentně rozhodnutá.
Kvitová je momentálně uprostřed náročného tréninku, v Praze se připravuje pod dohledem nového kondičního trenéra Marka Všetíčka (stará se i o Radka Štěpánka). „Hrozně mě bolí nohy. Ale vím, že tahle fáze je potřeba. Věřím, že mi to pomůže,“ uvedla s tím, že v závěru sezony se chce stihnout kvalifikovat na Turnaj mistryň.