5. března 2022 • 16:02

Davis Cup: Argentina - Česko 4:0. Češi prohráli i čtyřhru, zázrak se nekoná

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík o Norimberku i Spartě: Měl jsem hrát víc, mockrát jsem cítil smutek. Co plánuje dál?
Zpověď Choupenitche před LOH: Jsem na to sám, další Češi, se kterými bych mohl doma trénovat, tu nejsou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté si letos v Davisově poháru finálový turnaj nezahrají. V kvalifikaci v Argentině dnes prohráli Tomáš Macháč s Jiřím Lehečkou čtyřhru s Horaciem Zeballosem a Máximem Gonzálezem dvakrát 4:6 a v duelu na antuce v Buenos Aires mají Češi nedostižnou ztrátu 0:3 na zápasy. Hrát se bude ještě jedna dvouhra, která už jen dodá výsledku konečnou podobu.V úvodním dnešním utkání ztratili tenisté naději na obrat po prohře Tomáše Macháče s Jiřím Lehečkou ve čtyřhře s Horaciem Zeballosem a Máximem Gonzálezem dvakrát 4:6. Za rozhodnutého stavu pak Vít Kopřiva při premiéře v soutěži podlehl Federicu Coriovi 2:6, 4:6.

V pátečních dvouhrách dvacetiletý Lehečka podlehl Sebastiánu Báezovi 6:7 a 3:6 a ve druhém utkání prohrál jednadvacetiletý a 131. hráč dvouhry ATP Macháč po nadějném začátku se čtrnáctým tenistou světa Diegem Schwartzmanem 6:2, 2:6 a 3:6.

„Když jsme sem přijížděli, tak jsme nečekali, že neuhrajeme bod. Šancí bylo dost, nikdo se nebál, ale zajíci se počítají až po honu,“ řekl kapitán Navrátil. „Prohráli jsme, ale i když se prohraje, tak se z toho kluci ponaučí. Vidí, že se s těmahle klukama dá hrát,“ poukázal na to, že Lehečka a Macháč nyní i loni v Innsbrucku statečně bojovali s žebříčkově výrazně kvalitnějšími soky.

Macháč a Lehečka nahradili podle plánu do čtyřhry původně při losu nahlášené Zdeňka Koláře a Kopřivu. Jejich mladické nadšení ale nestačilo, soupeři ukázali deblové kvality. Především pátý hráč čtyřhry v žebříčku ATP Zeballos na kurtu vynikal přehledem i voleji.

Češi nevyužili svůj jediný brejkbol v utkání a v sedmé hře přišel o servis Macháč. Stejný hráč neudržel podání na úvod druhé sady a Argentincům znovu za dohledu slavné Gabriely Sabatiniové vždy jeden brejk k zisku setu stačil. „Šance jsme měli, ale soupeři hráli dobře, deblověji. Bohužel jsme se nesešli na returnu. Škoda,“ řekl Macháč a dodal: „Spíš mrzí ty páteční dvouhry. Kdybychom měli aspoň jedno vítězství, tak by soupeři možná asi hráli jinak.“

Skoro celý zápas se hrál v drobném dešti. „Bylo to malilinko klouzavější, ale kurt byl ve velice dobrém stavu. Obecně pomalá antuka naší hře nesvědčí. Jsme zvyklí se opírat o servis, hrát agresivněji, i čtyřhru hrát singlověji, což se tady úplně nedalo využít,“ řekl Lehečka.

Tenistům poprvé od roku 2013 chyběl v sestavě Jiří Veselý, který se po domluvě s kapitánem z utkání s předstihem omluvil. Do týmu by se ale mohl na podzim vrátit.

„Věřím, že je náš mužský tenis díky mladým na vzestupu. Poslední slovo neřekl ani Jirka Veselý a doufám, že budou kluci zdraví a připravení na září, abychom zase mohli hrát za rok o postup do finále,“ řekl Navrátil, který je kapitánem od srpna 2006 a v letech 2012 a 2013 dovedl tým v čele s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánek k dvěma titulům v soutěži.

MATCH OVERVIEW LEGACY
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud