Hrozba Bencicová padla na 73. místo. Ale patří do špičky, varuje Plíšková | iSport.cz
8. února 2018 • 15:02

Hrozba Bencicová padla na 73. místo. Ale patří do špičky, varuje Plíšková

Autor: jj
TOP VIDEA
Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem? Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem?
Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6 Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6
VŠECHNA VIDEA ZDE

Číslo 73, které má v žebříčku WTA před svým jménem, moc strachu nenažene. Jenže… „Je to holka, co patří do špičky a tak ji taky beru,“ říká Karolína Plíšková o největší hvězdě ve švýcarských řadách. Kariéru Belindy Bencicové možná na nepříjemně dlouhý čas vykolejila operace levého zápěstí, stále je však tenistkou, jež vystoupala už na sedmé místo světa, do čtvrtfinále grandslamu.Kdo by si nevzpomněl na rok 2015 a její marš za titulem v Torontu, při němž vyřadila šest grandslamových finalistek za sebou včetně Sereny Williamsové. A pokud vám to přijde dávno, věřte, že před pár týdny v Austrálii se pro změnu vytáhla na její sestru Venus, jež v Melbourne obhajovala finále.

„Když si člověk přečte na papíře žebříčky našich holek a Švýcarek, tak se může zápas zdát jako jasná záležitost, ale vůbec to tak být nemusí. Belinda odehrála začátek roku výborně, na tu si musíme dát velký pozor,“ varuje kapitán Petr Pála.

Z českého týmu má Bencicová nejblíže ke Karolíně Plíškové. „Známe se velmi dobře. Strávily jsme spolu pár turnajů, je to hodná holka,“ kýve hlavou česká jednička, jež s Bencicovou může konverzovat česky. Vždyť „malá Hingisová“ se jí ve Švýcarsku začalo říkat i díky slovenským kořenům.

Táta Ivan jako pětiletý utekl v roce 1968 s rodiči z Bratislavy do Švýcarska. Sám se snažil pronásledovat profesionální hokejovou kariéru, na samotný vrchol se však nedostal. A tak se rozhodl, že otevře dveře alespoň své dceři.

Přesvědčil kamaráda z hokejových let Marcela Niederera, toho času úspěšného obchodníka, aby jeho sen pomohl financovat. Už od čtyř let trénovala Belinda v tenisové škole Melanie Molitorové. Oba rodiče Bencicové pochází ze Slovenska, přes deset let ji trénovala matka Martiny Hingisové. Nálepce „nová Hingisová“ se mladá dívka nemohla vyhnout. Ta podobnost byla zkrátka až příliš křiklavá.

Pražskou arénu okoukla při Laver Cupu

Nejzjevnější tenisovou paralelou je fakt, že obě hrají tenis hlavou. „Je jiná než ostatní mladé hráčky. Hraje balon rychle po odskoku, dobře ho umisťuje. Není sice z nejsilnějších, ale u hry přemýšlí, to je její největší zbraň,“ prohlásila o někdejší nejlepší juniorce světa Caroline Wozniacká.

„Zvlášť na tomhle povrchu, kde skáčou míče docela nízko, může být dost nepříjemná. Ona umí všechno, zahraje stopbal, má výborný bekhend. Teď se jí hodně dařilo, má nahráno dost zápasů. Je to vlastně Slovenka, takže Prahu má asi ráda,“ varuje Plíšková.

Bencicová sama zavzpomínala, že v metropoli na Vltavě nebyla již dlouho. „Ale v juniorkách jsem tu hrála turnaje často,“ připomněla. O2 arenu si omrkla v září v televizi, když sledovala Laver Cup a Rogera Federera. „Ten černý kurt vypadal skvěle, atmosféra byla nádherná. Čekám ji o víkendu stejnou. Slyšela jsem, že bude hodně bouřlivé publikum.“

A „malá Hingisová“ se ho pokusí umlčet...

Švýcarka Bencicová ve slovenštině: Český tým je nesmírně silný, zkusíme překvapit

Pála o chemii ve fedcupovém týmu: Večerku není třeba hlídat

Bacsinszká: Můžete poskládat další tým, který působí silněji než náš

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud