Perfektní grandslamová premiéra: Nosková i Fruhvirtová postupují

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Sedmnáctileté české tenistky Linda Nosková a Linda Fruhvirtová zvládly úspěšně premiéru na grandslamu dospělých. V prvním kole kvalifikace Roland Garros vyhrály obě ve dvou setech.

Loňská vítězka pařížské juniorky Nosková zdolala jedenáctou nasazenou Rusku Annu Blinkovovou. Nad soupeřkou, která je v pořadí WTA o 65 míst nad ní, zvítězila 6:3, 7:5.

Fruhvirtová porazila 6:0, 6:4 rovněž nasazenou Polku Katarzynu Kawovou, která je ve světovém žebříčku o 60 míst výš. Další soupeřkou české hráčky bude Slovenka Viktória Kužmová.

Zdeněk Kolář potvrdil v utkání s Italem Federicem Gaiem roli favorita a zvítězil 6:1, 7:6, i když v tie-breaku prohrával už 0:4. V druhém kole bude hrát s Turkem Altugem Celikbilekem. Pětadvacetiletý český tenista usiluje o premiérovou účast v hlavní grandslamové soutěži.