Berdych je v osmifinále US Open, Benneteauovi dal i kanára

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Tenista Tomáš Berdych postoupil na grandslamovém US Open do osmifinále. Poslední český zástupce ve dvouhře v New Yorku dnes ve 3. kole porazil Francouze Juliena Benneteaua hladce 6:0, 6:3 a 6:2.

Loňský semifinalista ve Flushing Meadows Berdych měl zápas s Benneteauem pod kontrolou. V první sadě protivníkovi dokonce uštědřil za 28 minut 'kanára'. Ve druhém i ve třetím setu rychle získal soupeřovo podání a zápasu dominoval.

Sedmadvacetiletý Berdych hraje na letošním US Open v úvodu turnaje v pohodě. Pátý nasazený zatím neztratil v prvních třech zápasech ani set.

V duelu o čtvrtfinále se střetne s devátým nasazeným Stanislasem Wawrinkou ze Švýcarska. Berdych s ním má nepříznivou bilanci 5:6, letos ho porazil v Davisově poháru a podlehl mu v Madridu, z posledních pěti zápasů je to dokonce 1:4 pro Švýcara.

Istomin (Uzb.) - Seppi (20-It.) 6:3, 6:4, 2:6, 3:6, 6:1,
Hewitt (Austr.) - Donskoj (Rus.) 6:3, 7:6 (7:5), 3:6, 6:1.

Čtyřhra - 3. kolo:
Paes, Štěpánek (4-Indie/ČR) - Llodra, Mahut (14-Fr.) 7:5, 4:6, 6:3.

Ženy:
Giorgiová (It.) - Wozniacká (6-Dán.) 4:6, 6:4, 6:3,
Vinciová (10-It.) - Knappová (It.) 6:4, 6:3.

Dvouhra - 4. kolo:
S. Williamsová (1-USA) - Stephensová (15-USA) 6:4, 6:1,
Suárezová (18-Šp.) - Kerberová (8-Něm.) 4:6, 6:3, 7:6 (7:3).

Mirzaová, Ťie Čeng (10-Indie/Čína) - Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) 6:2, 6:3.

Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Hlaváčková, Mirnyj (7-ČR/Běl.) - Yung-Jan Chan, Lindstedt (Tchaj-wan/Švéd.) 6:3, 6:4,
Hradecká, Čermák (ČR) - Bartyová, Peers (Austr.) 7:6 (12:10), 7:6 (7:5).