Celý zápas jsem se klepala a měla průjem, hlesla nemocná Kvitová | iSport.cz
24. října 2012 • 17:46

Celý zápas jsem se klepala a měla průjem, hlesla nemocná Kvitová

Autor: ČTK, jon
TOP VIDEA
Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1 Liberec - Slavia: Po přesném centru Stancia zkušeně skóroval hlavou Škoda, 0:1
SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě SESTŘIH: Karlovy Vary - Vítkovice 9:1. Totální demolice hostů, kteří tak prohráli šesté utkání v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Proti Agnieszce Radwaňské to nebyla ona. Místo bojovné dračice se po kurtu ploužila rozhozená hráčka, která měla do svého ideálního výkonu sakra daleko. Příčina selhání Petry Kvitové vyšla nejevo pár hodin po zápase, kdy českou tenistku skolila viróza. "Když nejsem zdravá, nemůžu hrát s těmi nejlepšími," uvedla Kvitová po odstoupení z Turnaje mistryň.V zahajovacím duelu Bílé skupiny Kvitová podlehla polské soupeřce Agnieszce Radwaňské hladce po setech 3:6, 2:6. "Byl to jeden z nejslabších zápasů, co jsem od ní letos viděl. Zahrála hluboko pod své možnosti, dá se to nazvat debaklem," hodnotil prohru se světovou čtyřkou trenér David Kotyza v rozhovoru pro Radiožurnál a MF Dnes.


Matný výkon obhájkyně titulu vězel ve zdravotním stavu. Kvitovou přemohla viróza, kvůli níž musela z Turnaje mistryň ve středu ráno odstoupit.

"Odhlášení z turnaje je pro mě novinka, to se mi nikdy nestalo. Jsem bojovnice a vždycky jsem chtěla hrát, ale opravdu se necítím dobře. Proto i s ohledem na nadcházející finále Fed Cupu letím domů," prohlásila.


Kvitové bylo špatně už cestou na zápas s Radwaňskou, ale připisovala to nervozitě. "Klepala jsem se celý zápas, necítila se dobře a ani žaludek na tom nebyl nejlépe. Ráno jsme měla i průjem, ale horečku jsem neměla," řekla tenistka. "Když nejsem zdravá, nemůžu s těmi nejlepšími hrát, i proto jsem odstoupila."

Při odchodu z istanbulské arény měla v očích slzy, porážka a celkový zdravotní stav Kvitovou hodně sebraly. Velmi špatně se cítila i večer po zápase. "Petra se rozhodla počkat do rána na lékařské vyšetření. To potvrdilo zánět průdušek," uvedl Karel Tejkal, mluvčí fedcupového týmu.

Po tiskové konferenci zamířila Kvitová večer z Istanbulu domů, aby podstoupila další vyšetření. "První prognóza je pětidenní klid, takže její start ve finále není ohrožen," uvedl Tejkal.

"Vůbec si nepřipouštím, že bych Fed Cup nehrála. Budu se snažit, abych mohla hrát, protože je to finále a hrajeme doma. Moc chci před našimi fanoušky, rodinou a kamarády znovu získat titul," řekla Kvitová.

Ještě před domácím finále týmové soutěže proti Srbsku (3. a 4. listopadu) čeká Kvitovou už v pondělí 29. října v pražské O2 Areně exhibiční zápas s Marií Šarapovovou.

"Čekáme, jak se bude vyvíjet stav Petry a máme i varianty, že by nemohla nastoupit," řekl Tejkal. "Doufám, že proti Marii budu hrát. Pokud to půjde, nastoupím," slíbila Kvitová.

Petra Kvitová měla v úvodu utkání s Radwaňskou na Turnaji mistryň problémy s podáním
Petra Kvitová měla v úvodu utkání s Radwaňskou na Turnaji mistryň problémy s podáním

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud