Tenisová Sparta se rozpíná, do Stromovky míří i sestry Plíškovy | iSport.cz
21. května 2013 • 15:25

Tenisová Sparta se rozpíná, do Stromovky míří i sestry Plíškovy

Autor: jj
Sestry Plíškovy posílily konkurenční Spartu
TOP VIDEA
Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde
Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Letitý hegemon tenisové Prahy začíná být až druhý. Klub I. ČLTK opouští směr Stromovka, kde sídlí finančně silná Sparta podporovaná prostějovským managementem, další jména. Po Ivu Minářovi pláchla ze Štvanice v krátké době také dvojčata Karolína a Kristýna Plíškovy.Jsou to tři roky, co od podnikatele Tomáše Petery koupil nepsaný boss českého tenisu Miroslav Černošek tenisovou Spartu a rozhodl se, že z ní udělá předsunutou tvrz Prostějova v Čechách.

Tak jako na Moravě, kde začátkem devadesátých let prostějovský klub svou rozpínavostí téměř zadusil tradiční Přerov, i nyní Sparta silně atakuje ČLTK.

Nejstarší tenisový klub v Česku slaví letos 120 let existence, ale má hodně silného protihráče. Černoškovi zároveň patří vlivná agentura Česká sportovní, jež pořádá v Česku Davis Cup i Fed Cup.

Kdo ze známých hráčů patří kam v Praze


SPARTA
Muži
Lukáš Rosol 36.
Radek Štěpánek 51.
Ivo Minář 426.

Ženy
Klára Zakopalová 23. Karolína Plíšková 73. Kristýna Plíšková 101. Kateřina Siniaková 343.

I. ČLTK
Muži
Jan Mertl 193.
Jan Hernych 271.

Ženy
Lucie Hradecká 112.
Iveta Benešová 615.

„A Česká sportovní chce marketingově ovládat ty hráče a hráčky, kteří mohou tvořit současnost a budoucnost českého tenisu. Pro mě má takový krok logiku,“ komentoval tenisový podnikatel podepsání sester Plíškových. Již loni takto odešli z tréninku na Štvanici do Sparty Lukáš Rosol a nedávno Ivo Minář.

Jednadvacetiletá dvojčata původem z Loun trénovala v ČLTK od svých dětských let a dnes, kdy se začínají konečně propracovávat mezi nejlepší na světě, balí kufry.

„Přijali jsme to s rozpaky a se smutkem, holky u nás byly od třinácti let. A jestli se někde tenis naučily, tak to bylo u nás,“ pravil manažer ČLTK Vladislav Šavrda.

Ten uznává, že finančně nemůže sokovi z pár kilometrů vzdálené Stromovky konkurovat. „Kdo je finančně mocnější, tak má možnost dělat takové nabídky, že hráči za penězi prostě jdou,“ říká Šavrda.

Protřelý byznysmen Černošek s výbornými vazbami na politické kruhy má v tomto směru navrch nad ČLTK, jehož prezidentem je Václav Klaus.

„Je vidět, že marketing děláme prokazatelně líp než Štvanice,“ vysvětluje Černošek, proč si může dovolit házet lukrativní lasa.

„Marketing? Možná, nevím... Otázkou spíš je, jaký je podíl státních peněz v celkovém budgetu. Ale to je věc, do které se nechci pouštět,“ je opatrný Šavrda, podle kterého jde ve věci přestupů čistě o finanční stránku věci. „Jen ta je dramaticky rozdílná. Kvalita trenérů, zázemí a kurtů jsou na stejné úrovni.“

Podle Šavrdy mají špičkoví hráči na Štvanici trénování v podstatě zdarma, pokud klub posléze reprezentují v domácí extralize. Jaké budou mít Plíškovy podmínky na Spartě?

„Jedna bude hrát s bečem (reklamní nášivkou) České sportovní a druhá Třineckých železáren. A za to dostanou slušné peníze. Na Spartě budou mít také všechny služby gratis, budeme jim platit trenéra Bohdana Ulihracha, kondičního trenéra, fyzioterapeuta,“ vypočítává Černošek. Pro Spartu je prý důležité, že má ve svých řadách taková jména.

„Dlouhodobě se nám v Prostějově osvědčilo, že pokud mají vyrůst mladí, potřebují vzory. Tomáš Berdych se udělal na Štěpcovi a Jirkovi Novákovi. Slibujeme si stejné od toho, že je tady Lukáš Rosol a obě tyto dvě holky,“ tvrdí Černošek.

A šéfka Sparty Petra Píchalová Langrová podotýká, že i Klára Zakopalová je dnes inspirací pro sedmnáctiletou kometu Kateřinu Siniakovou. Právě Langrová tvrdí, že Sparta ze Štvanice neodlákává tenisty za zády konkurenta.

„Pan Šavrda pořád na svých stránkách proklamuje, jak se k němu všichni chovají nefér a kradou mu hráče, ale my jsme nikoho netahali. Ony samy přišly, že by chtěly spolupracovat. Stejně jako za námi byla spousta dalších hráčů ze Štvanice, které nechci jmenovat. Není to tak, že bychom jim volali a přemlouvali je, aby laskavě šli k nám.“


 
Články odjinud


Články odjinud