16. ledna 2016 • 16:00

Kašlete na pravidla, za mnou můžete přijít kdykoliv, překvapil Federer

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pravidla jsou pro něj posvátná, gentlemanské chování na kurtu samozřejmostí. Proto jsou slova Rogera Federera, která adresoval sběračům míčků na blížícím se Australian Open, překvapivá. "Že za mnou nemůžete přijít pro podpis, když se chystám na zápas? Nesmysl, jsem tu pro vás," zaskočil pořadatelé prvního grandslamového turnaje roku tenisový šampion.


REKLAMA
digi tv

Možná si na ten moment pamatujete. Během loňského French Open vyvolal po zápase prvního kola mezi Federerem a Kolumbijcem Alejandrem Fallou pořádný rozruch jeden z mladých fanoušků, který navzdory bezpečnostním opatřením vnikl za odcházejícím Švýcarem na kurt a chtěl se s ním zvěčnit na společné fotografii. Ochranka odvážlivce vyvedla až po dlouhých vteřinách nečinnosti.

Ačkoliv Švýcar celou situaci přešel s nadhledem sobě vlastním, událost ho tak klidného nenechala. "Nemám problém se fotit s fanoušky, ale z tohoto nejsem zrovna šťastný, vadilo mi to," přiznal tenisový král.

"Nemám problém se fotit s fanoušky, ale z tohoto nejsem zrovna šťastný, vadilo mi to," přiznal tenisový král.

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/tenis/237308/skandal-na-french-open-fanousek-obtezoval-federera-primo-na-kurtu.html?utm_source=isport.cz&utm_medium=copy

Sedmnáctinásobný grandslamový šampion své první zkušenosti se špičkovým tenisem sbíral jako sběrač míčků. Jako dvanáctiletý kluk je například zachycen kamerou během slavnostního ceremoniálu po finálovém klání turnaje v Basileji mezi Michaelem Štichem a Stefanem Edbergem z roku 1993.

VIDEO: Roger Federer jako podavač míčků (v čase 5:55)

K mladým klukům a holkám honících se na turnajích po tenisácích má tak pochopení. "Pravidla říkají, že si v žádném případě nemáte chodit pro podpis či společnou fotografii k hráči, který se chystá na zápas, případně je v tenisovém oblečení. U mě to neplatí, já s tímto problém nemám," říká světová trojka a pokračuje.

"Sám jsem dělal sběrače dva roky. Miloval jsem ten moment, kdy jsem mohl vyrazit k hráči pro podpis či společné foto. Vím, že teď to máte složitější, ale nebojte se za mnou kdykoliv přijít, vždycky vám vyjdu vstříc," dodává šampion.

Vřelý vztah Federera k sběračům míčků potvrzuje i video směřované právě k mladým klukům a dívkám, které se chystají na Australian Open podávat míče hvězdám světového tenisu. "Nebojte se za mnou přijít, těším se na vás. Uvidíme se na kurtech," posílá vzkaz Roger Federer.

Roger's on the ball

Psssssst Woolworths Australian Open Ballkids... Roger Federer has a message for you!

Zveřejnil(a) Australian Open dne 27. říjen 2015

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze