21. dubna 2016 • 19:05

Štěpánkova jízda v Barceloně končí, vypadl ve 3. kole s Kuzněcovem

Radek Štěpánek vypadl na turnaji v Barceloně ve třetím kole
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Vítězné tažení tenisty Radka Štěpánka antukovým turnajem v Barceloně skončilo ve 3. kole. Sedmatřicetiletý český reprezentant, jenž ve Španělsku prošel do hlavní soutěže z kvalifikace, podlehl šestnáctému nasazenému Andreji Kuzněcovovi z Ruska 2:6, 4:6.

digi tv

Štěpánek, jenž uhrál dvě kola v hlavní soutěži poprvé v sezoně, v úvodním setu nevyužil pět brejkbolů a soupeř, kterému patří ve světovém žebříčku 47. místo, sadu za 35 minut získal. Ve vyrovnaném druhém setu už se český daviscupový reprezentant k šanci sebrat soupeři podání nedostal, Kuzněcov naopak v desáté hře svou příležitost využil a po hodině a čtvrt slavil postup do čtvrtfinále.

Český tenista, jenž vinou zdravotních problémů v minulých dvou letech vypadl z elitní stovky žebříčku, se díky dvěma výhrám v hlavní soutěži posune v pořadí ATP zhruba o 20 míst. V posledním vydání mu patřilo 159. místo.

Dvouhra - 3. kolo:

Kuzněcov (16-Rus.) - Štěpánek (ČR) 6:2, 6:4, Dolgopolov (11-Ukr.) - Chačanov (Rus.) 6:4, 7:5.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>