1. října 2019 • 09:06

Kvitová vstoupila do turnaje v Pekingu výhrou nad Mladenovicovou

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tenistka Petra Kvitová vstoupila do turnaje v Pekingu výhrou 6:4, 6:4 v druhém kole nad Francouzkou Kristinou Mladenovicovou. Devětadvacetiletá Češka zdolala o tři roky mladší soupeřku v desátém vzájemném duelu podeváté. O čtvrtfinále se turnajová sedmička Kvitová utká s devátou nasazenou Belindou Bencicovou ze Švýcarska. Přímé přenosy z turnaje WTA v Pekingu přináší stanice O2 TV Tenis.

Kvitová měla v prvním kole turnaje s dotací více než osm milionů dolarů stejně jako všechny semifinalistky z Wu-chanu volný los. V prvním utkání v čínské metropoli navázala sedmá hráčka světového žebříčku na vydařené výkony z minulého turnaje a Mladenovicovou zasypala mixem tvrdých úderů od základní čáry a chytrých zkrácení. Situaci si dvojnásobná wimbledonská vítězka mírně zkomplikovala v druhém setu ztrátou servisu za stavu 4:1, bez větších problémů ale zápas po necelé hodině a půl dopodávala.

S Mladenovicovou prohrála Kvitová pouze v roce 2013 na turnaji v Paříži, ve zbylých devíti duelech s ní neztratila ani set.

Svou soupeřku pro 3. kolo zná i druhá zbývající Češka v turnaji Kateřina Siniaková, jež po vítězství nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou narazí na další grandslamovou šampionku Caroline Wozniackou. Dánka dnes ve dvou setech porazila Američanku Christinu McHaleovou.

V mužské části turnaje si připsal svou největší výhru od návratu po operaci kyčle Andy Murray, jenž v 1. kole porazil ve dvou tie-breacích semifinalistu US Open Mattea Berrettiniho. Trojnásobný grandslamový šampion, jenž je aktuálně až 503. v žebříčku, zkrácené hry nad Italem vyhrál 7:2, 9:7 a v druhém kole ho čeká britský krajan Cameron Norrie.

Fognini (6-It.) - Kukuškin (Kaz.) 6:4, 4:6, 7:6 (8:6),
Basilašvili (Gruz.) - Pella (Arg.) 6:4, 7:6 (7:3).

Hercogová (Slovin.) - Kerberová (10-Něm.) 6:4, 6:2,
Wozniacká (16-Dán.) - McHaleová (USA) 6:4, 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo:

Alexandrovová, Siniaková (Rus./ČR) - Kuděrmětovová, Sasnovičová (Rus./Běl.) 6:3, 6:2.