Siniaková pokořila přemožitelku Plíškové. V Pekingu si zahraje osmifinále | iSport.cz
30. září 2019 • 10:59

Siniaková pokořila přemožitelku Plíškové. V Pekingu si zahraje osmifinále

Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu

Kateřina Siniaková prošla na tenisovém turnaji v Pekingu přes Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska hladce do osmifinále. Přemožitelku druhé nasazené krajanky Karolíny Plíškové z úvodního kola porazila za 61 minut 6:2, 6:1. Karolína Muchová naopak v čínské metropoli vypadla v prvním kole. Pětizápasovou vítěznou sérii šampionky ze Soulu ukončila jedenáctá nasazená Američanka Madison Keysová, která vyhrála za hodinu a 40 minut 6:4, 7:6.

Siniaková, jež v Pekingu obhajuje loňskou čtvrtfinálovou účast, nedala na divokou kartu startující Ostapenkové šanci. V úvodním setu ztratila při svém podání jen šest fiftýnů, ve druhém ještě o dva méně. Za celý zápas nemusela čelit jedinému brejkbolu, sama naopak vítězce Roland Garros z roku 2017 sebrala podání pětkrát.

Muchová vstoupila do zápasu s Keysovou lépe a v úvodním gamu sebrala soupeřce podání, náskok však v zisk prvního setu neproměnila. V jeho závěru sama přišla dvakrát o servis a Američanka šla do vedení.

Ani ve druhé sadě Muchová nevyužila výhodu prvního brejku. Ujala se sice vedení 3:2, Keysová ale dokázala odpovědět a po sérii prolomených servisů na obou stranách nakonec rozhodla v tie-breaku.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Pekingu

Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Chačanov (4-Rus.) - Cuevas (Urug.) 6:2, 7:6 (9:7).

Ženy:
Andreescuová (5-Kan.) - Sasnovičová (Běl.) 6:2, 2:6, 6:1,
Bradyová - Anisimovová (obě USA) 6:7 (4:7), 7:6 (7:2), 6:3,
Pavljučenkovová - Kuděrmětovová (obě Rus.) 6:0, 3:6, 7:6 (7:4).

2. kolo:
Siniaková (ČR) - Ostapenková (Lot.) 6:2, 6:1,
Bertensová (8-Niz.) - Jastremská (Ukr.) 7:6 (7:5), 6:3.

Kateřina Siniaková potvrdila v prvním kole generálky na US Open v newyorském Bronxu roli žebříčkové favoritky a porazila 6:3, 6:2 Číňanku Wang Ja-fan.