Muchová končí v semifinále. Proti Bělorusce nevyužila setbol | iSport.cz
26. října 2019 • 14:34

Muchová končí v semifinále. Proti Bělorusce nevyužila setbol

Autor: iSport.cz, ČTK
Karolína Muchová na finále nedosáhla
TOP VIDEA
Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Karolína Muchová prohrála v semifinále turnaje Elite Trophy v Ču-chaji s čtvrtou nasazenou Běloruskou Arynou Sabalenkovou za necelé dvě hodiny 5:7, 6:7. V druhém setu si třiadvacetiletá Češka vypracovala za stavu 5:3 při podání soupeřky setbol, ale nevyužila jej a sadu nedokázala dvakrát ukončit ani při vlastním servisu.Muchová, která páteční vítězný zápas s Američankou Sofií Keninovou končila na hranici fyzického vyčerpání, získala úvodní game čistou hrou, ale Sabalenková hned vzápětí získala brejk zpátky. O zisku prvního setu rozhodla ztráta podání Muchové za stavu 5:6.

Do druhé sady vstoupila lépe Češka, která je na žebříčku na 26. místě, a za stavu 5:4 ji mohla ukončit, ale při vlastním podání nezískala ani fiftýn. Vzápětí měla po úspěšném brejku druhou šanci set doservírovat, ale opět neuspěla. V tie-breaku byla i kvůli několika nevynuceným chybám Muchové úspěšnější Běloruska.

Čtrnáctá hráčka světového žebříčku Sabalenková se ve finále utká s nejvýše nasazenou Kiki Bertensovou z Nizozemska. Ta v druhém semifinále zdolala domácí tenistku Čeng Saj-saj 2:6, 6:3, 6:4.

Tenisový turnaj Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,419.844 dolarů):

Semifinále:

Sabalenková (4-Běl.) - Muchová (11-ČR) 7:5, 7:6 (7:4), Bertensová (1-Niz.) - Čeng Saj-saj (12-Čína) 2:6, 6:3, 6:4.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud