Turnaj mistrů: Alcaraz oživil naděje na postup, Medveděv už slaví

Autor: ČTK, adl
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Ruský tenista Daniil Medveděv je prvním semifinalistou Turnaje mistrů. Třetí hráč světového žebříčku porazil Alexandera Zvereva 7:6, 6:4 a po druhé dvousetové výhře už v Turíně nemůže přijít o postup. V druhém dnešním utkání v Červené skupině Carlos Alaraz při debutu na závěrečné akci sezony zvítězil nad Andrejem Rubljovem 7:5, 6:2 a po úvodní třísetové porážce se Zverevem oživil naděje na postup. Rubljov je naopak po druhé porážce bez zisku setu ze hry venku.

Medveděv zahájil zápas ziskem soupeřova podání, ale Zverev v šesté hře vyrovnal a pak se rozhodlo až v tie-breaku. Německý tenista v něm nevyužil dva setboly, zatím soupeř proměnil hned první. Pak si oba rivalové dlouho drželi servis, Medveděv nejprve v deváté hře odvrátil vůbec první brejkbol druhé sady a vzápětí při podání Zvereva sám první a jedinou nabídnutou šanci zužitkoval.

Druhý hráč světového žebříčku a úřadující wimbledonský šampion Alcaraz, jenž vloni o start na Turnaji mistrů přišel kvůli zranění břišních svalů, hrál s ruským soupeřem v úvodním setu vyrovnanou partii. V devátém gamu Alcaraz první šanci na brejk ještě nevyužil, o dvě hry později už ale nezaváhal.

Dvacetiletý Španěl pak Rubljova zatlačil hned v úvodu druhé sady, podruhé mu sebral podání a zápas s přehledem kontroloval. Ruský tenista byl z vývoje na kurtu natolik frustrovaný, že se vzteky praštil raketou do kolena a způsobil si krvavé zranění.

Alcaraz v pátek nastoupí proti Medveděvovi, Zvereva čeká v boji o semifinále Rubljov.

Turnaj mistrů v Turíně (tvrdý povrch, dotace 15 milionů dolarů):

Dvouhra:

Červená skupina:
Alcaraz (2-Šp.) - Rubljov (5-Rus.) 7:5, 6:2,
Medveděv (3-Rus.) - Zverev (7-Něm.) 7:6 (9:7), 6:4.

TABULKA

1. Medveděv 2 2 0 4:0 2
2. Alcaraz 2 1 1 3:2 1
3. Zverev 2 1 1 2:3 1
4. Rubljov 2 0 2 0:4 0

Čtyřhra:

Ram, Salisbury (6-USA/Brit.) - Koolhof, N. Skupski (2-Niz./Brit.) 6:3, 3:6, 10:7,
Bopanna, Ebden (3-Indie/Austr.) - Hijikata, Kubler (8-Austr.) 6:4, 6:4.