4. března 2024 • 15:47

Kaderka bez další funkce. Tennis Europe vede dočasně viceprezident

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S kamarádem Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zadrženého Iva Kaderku nahradil dočasně v čele evropské tenisové federace Tennis Europe dosavadní viceprezident Giorgio Di Palermo. Organizace o tom informovala na svém webu. Šéf Českého tenisového svazu (ČTS) Kaderka je od minulého čtvrtka ve vazbě, policie ho viní stejně jako další čtyři lidi z podvodů se státními dotacemi.„Správní rada se zachovala v souladu se stanovami evropské federace a dočasně pověřila vedením Giorgia Di Palerma. Vzhledem k probíhajícímu řízení (které se netýká Tennis Europe) by byl jakýkoliv další komentář nevhodný,“ uvedli zástupci organizace.

Kaderka je v čele Tennis Europe od roku 2020, o rok později post obhájil. Mandát by mu měl vypršet letos. Český tenisový svaz vede od roku 1998, minulý pátek ho ve funkci dočasně nahradil sportovní ředitel Jan Stočes.

Vedle Kaderky skončil ve čtvrtek ve vazbě i člen dozorčí rady ČTS Vojtěch Flégl. Oběma hrozí až desetileté vězení, trestnou činnost popírají. Zbývající tři zadržené - tajemníka svazu Jakuba Fastra, šéfku ekonomického oddělení Hanu Baierovou a někdejšího předního deblistu Daniela Vacka, který trénuje daviscupového reprezentanta Tomáše Macháče - policisté propustili a budou je stíhat na svobodě.

Vstoupit do diskuse
5
Články odjinud


Články odjinud