VIP Sport

3. listopadu 2019 • 19:16

To si nezaslouží! Japonci nechtějí v Tokiu sochu olympijské legendy Čáslavské?

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Snad žádný Čech si neudělal takové jméno v Zemi vycházejícího slunce jako gymnastka Věra Čáslavská (†74). Japonci si ji díky výkonům na olympijských hrách v Tokiu 1964, kde získala tři zlaté medaile a jednu stříbrnou, zamilovali. Jenže teď nechtějí vyjít Česku vstříc, aby se mohla v hlavním městě Japonska před nadcházející olympiádou odhalit socha legendární gymnastky.Má to být třešnička na dortu. V létě během olympijských her v Tokiu plánuje Český olympijský výbor (ČOV) odhalit sochu fenomenální gymnastky Věry Čáslavské . Jenže zatím nemají místo, kde v Tokiu bude socha navždy stát.

Sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská
Sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská

„Jsem v kontaktu s předsedou Českého olympijského výboru panem Jiřím Kejvalem. Pořád hledá místo na odhalení sochy Věry Čáslavské u příležitosti olympiády v Tokiu. Japonci si ji pořád pamatují, je to i pro ně legenda, ale bohužel Českému olympijskému výboru zatím nevyšli vstříc,“ uvedl premiér Andrej Babiš na svém Facebooku.

Situace se tak začala řešit v nejvyšších kruzích během říjnové návštěvy Babiše v Japonsku. „Ukázal jsem panu premiérovi (pozn.: Šinzó Abe) návrh té sochy, prý s tím pomůže,“ tvrdil premiér České republiky. Tak snad se to podaří, protože Věra Čáslavská by si v Japonsku sochu zasloužila. Vždyť ji dokonce před devíti lety Japonci ocenili vysokým státním vyznamenáním - Řádem vycházejícího slunce.

Dojemné sbohem! Lidé zazpívali Čáslavské československou hymnu

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud