Roušal po skvělém výkonu na MS v Timbersports osmý, vítězem Meyer | iSport.cz
Martin Tomaides
2. listopadu 2019 • 23:01

Roušal po skvělém výkonu na MS v Timbersports osmý, vítězem Meyer

TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dřevorubecké mistrovství světa STIHL Timbersports v Průmyslovém paláci vidělo oslavu nového krále. Laurence O´Toolea z Austrálie vystřídal po roce na trůně jeho krajan Brayden Meyer, který ovládl individuální část šampionátu naprosto suverénně. Český zástupce Martin Roušal po životním výkonu dokončil turnaj před vyprodaným publikem na osmém místě.Kdo se do Prahy těšil na tradiční tváře, musel se tentokrát dost divit. Mezi jedinci se totiž neobjevili jak O´Toole, tak kanadská stálice Stirling Hart, americký obr Matt Cogar či novozélandská legenda Jason Wynyard. Ale to vůbec nebylo na škodu, nová krev uvedla nadšené publikum do varu fantastickými výkony.

Domácí fanoušci pořádně hnali Roušala, který si dal za cíl vecpat se mezi nejlepších osm. To se mu povedlo. Po underhand chopu, stock saw a standing block chopu zůstal na posledním osmém postupovém místě. V první a třetí disciplíně navíc zaválel a vytvořil si osobní rekordy. Dál už ale cesta nevedla.

„Škoda, že se nepovedlo udělat další body a postoupit do té nejlepší šestky, ale spokojenost s výkonem je maximální,“ měl radost Roušal.

Brayden Meyer slaví zlatou medailiBrayden Meyer slaví zlatou medailiFoto Stihl Timbersports

Jasným vítězem se stal čtyřiadvacetiletý favorit Meyer, který nedal soupeřům šanci. Pětinásobný vítěz týmového titulu zaváhal pouze na závěr v královské disciplíně hot saw. Tam se mu dlouho nedařilo nastartovat výkonnou pilu, ale měl takový bodový náskok, že mu stačilo jen dokončit.

„Na závěr to byly trochu nervy, tohle se mi ještě nikdy nestalo a myslím, že člověk na takovou situaci nemůže být dostatečně připravený. Ale nakonec to vyšlo. Vyhrát titul byl můj životní cíl, jsem strašně nadšený,“ vykládal Meyer jen pár minut poté, co oslavil zlatou medaili. A nezapomněl ani na české publikum.

„Atmosféra byla neuvěřitelná a Praha je nádherné město. Doufám, že se sem bu moct ještě někdy vrátit a zopakovat si to.“

Výsledky:

1. Meyer (Austrálie) - 75 bodů
2. Scheer (USA) - 66
3. Jordan (Nový Zéland) - 63
4. Cumberland (Kanada) - 55
5. Geissler (Švýcarsko) - 48
6. Dubicki (Polsko) - 35
7. Svan (Švédsko) - 30
8. Roušal (Česko) - 24

Martin Roušal představuje disciplínu Springboard

Martin Roušal představuje disciplínu Hot Saw

Martin Roušal představuje disciplínu Single Buck

Martin Kalina představuje disciplínu Underhand Chop

Leoš Klíma představuje disciplínu Stock Saw

Jan Holub představuje disciplínu Standing Block Chop

Martin Roušal skončil na osmém místě
Martin Roušal skončil na osmém místě

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud