VIP Sport

7. listopadu 2019 • 18:07

Slavia na Hrad! Prezident Zeman přijal hvězdy „nejúspěšnější investice“

Autor: vmn
###BLOK-TOP-VIDEA###

Ani ne dva dny po fantastické remíze na půdě slavné Barcelony se šéf, trenér a dvě největší opory Slavie dočkali i mimofotbalového ocenění. Přímo na Pražském hradě je přijal prezident Miloš Zeman. Hlava státu, která prosazuje česko-čínskou spolupráci, se netají tím, že „sešívaným“ přeje. Zvlášť, když mají čínského majitele.„Prezident republiky Miloš Zeman přijal na Hradě trenéra SK Slavia Praha Jindřicha Trpišovského, brankáře Ondřeje Koláře a záložníka Tomáše Součka, za účasti předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka. Při setkání ocenil úspěchy týmu SK Slavia Praha,“ okomentoval setkání mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Slávisté nejenže s přehledem vedou domácí FORTUNA:LIGU, ale úspěšně reprezentují český fotbal i v zahraničí, naposledy v Barceloně, kde na horké půdě Camp Nou uhráli v Lize mistrů cennou remízu 0:0.

Hrdinou zápasu v Katalánsku byl brankář Ondřej Kolář, snad proto šel na Hrad i on po boku opěvovaného záložníka Tomáše Součka, trenéra Jindřicha Trpišovského a předsedy představenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka.

Právě s Tvrdíkem se Miloš Zeman velmi dobře zná, společně působili v ČSSD a za vlády dnešního prezidenta byl Jaroslav Tvrdík ministrem obrany.

V současné době vede bývalý politik klub, který i díky čínským majitelům vévodí českého fotbalu. „Slavia byla nejúspěšnější čínská investice v republice. Bohužel jedna z mála úspěšných, čehož lituji. O to více jsem ale obdivoval vzestup klubu a jeho úspěchy,“ prohlásil nedávno Miloš Zeman na televizi Barrandov. Tehdy varoval před možností zastavení přílivu čínských peněz do Edenu, ale to aktuálně, zdá se, nehrozí.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud