Anglický ligový pohár -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Manchester City - 22. prosince 2020   21:00

Arsenal
Arsenal
31' Lacazette
1:4
(1:1)
Manchester City
3' Jesus   • 54' Mahríz   • 59' Foden   • 73' Laporte
Arsenal
Rúnarsson – Soares, Magalhães, Mustafi, Kolašinac – Ceballos, Alnaní (66. Rowe) – Maitland-Niles, Willock, Martinelli (49. Pépé) – Lacazette /C/ (77. Balogun)
Leno – Tierney, Marí, Nketiah
Attwell – Burt, Hopton
Emirates Stadium, Londýn
Steffen – Cancelo, Dias, Laporte, Zinčenko – Hernández (77. Walker), Roza /C/ – Mahríz, Silva (70. Torres), Foden – Jesus (74. Agüero)
Ederson – Stones, Gündoğan, Sterling

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:8.
Fotbalisté Manchesteru City potvrdili dlouhodobou skvělou úspěšnost proti Arsenalu, který vyprovodili ze stadiónu vysokým výsledkem 4:1 a postupují do semifinále anglického Ligového poháru.
Hosté začali lépe a od 3. minuty po Zinčenkově centru a Jesusově hlavičce zblízka vedli. Po vyrovnávacím gólu z obdobné situace, kdy centroval Martinelli a hlavičkoval Lacazette, Arsenal vyrovnal hru, ale byl to jen chvilkový výkyv.
Druhý poločas patřil hostům, kterým čtyři střely stačily na tři góly. Z trestného kopu dal vítěznou branku Mahríz, po něm proměnil rychlou akci Foden gólem, který pro těsný ofsajd neměl platit. V závěru zpečetil skóre další hlavičkou po rohu obránce Laporte.
90+2'
90+1'
Mahríz si navedl míč na střelu v šestnáctce a po rychlé kličce mířil po zemi na bližší tyč. Rúnarsson konečně, i když poněkud pozdě, předvedl úspěšný zákrok.
90+1'
Od postupu dělí Manchester City dvě nastavené minuty.
90'
Ceballosovo prostrčení do vápna Manchesteru neprošlo.
89'
Poněkud korigovat ostudný výsledek se možná chtěl pokusit Smith Rowe, po sprintu na kolmici však centruje do země nikoho.
87'
Mahríz vystihl ledabylou rozehrávku Arsenalu, Agüero přihrál na pokutový oblouk Zinčenkovi, jenže ukrajinskému reprezentantovi střela vůbec nesedla a od vnější šajtle letí míč do horních pater ochozů.
86'
Mahrízovi odskakuje míč k Rúnarssonovi, nešťastníku dnešního večera. Rozhodnutý zápas se dohrává jen z povinnosti.
85'
Arsenal kromě gólové hlavičky ze 31. minuty neohrozil bránu soupeře, teď si alespoň připsal druhou čárku do statistik střel mimo neškodným pokusem z dálky Pépé.
84'
Mahríz, jehož jméno se skutečně nečte "Mahrez", se neprosadil individuálním průnikem do šestnáctky.
83'
Domácím se podařilo zastavit brejk, který táhl osou hřiště Foden.
81'
Kolašinac si na dlouhém útočném výletě narazil s Rowem, jeho akci však zastavil Diasův skluz, který po odrazu o jeho botu přinesl jen odkop od brány City.
80'
Baloguna použil Zinčenko jako odrazovou stěnu a získal autové vhazování pro hosty.
77'
Dostřídal také Arsenal: místo střelce jediného gólu Lacazettea přichází Folarin Balogun.
77'
Poslední změnu přichystal trenér Manchesteru City Guardiola: ze hřiště odchází Rodrigo Hernández, nastupuje Kyle Walker.
74'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Sergio Agüero.
73'
Manchester City právě vstřelil branku!
Po rozehrávce rohu nakrátko zakroutil Foden míč nádherně levačkou před bránu, kam nabíhali dva zcela volní spoluhráči. Hlavou z malého vápna nedal gólmanovi šanci AYMERIC LAPORTE.
72'
Čerstvý Torres si obhazoval ve vápně Gabriela Magalhãese, který neudržel rovnováhu, ale štěstí mu bylo nakloněno. Míč míří od jeho zad na roh.
70'
První změna v sestavě Manchesteru City: držitel žluté karty Bernardo Silva je stažen ze hry, opačným směrem míří Ferrán Torres.
69'
Po ťukesu mezi Soaresem a Rowem přišla kolmice posledně jmenovaného na Lacazettea, který pálí z úhlu do boční sítě. Byl to vůbec první střelecký pokus Arsenalu ve druhé půli.
67'
Manchester City hraje hodně na Mahríze, tentokrát byla přihrávka příliš prudká a alžírskému fotbalistovi utíká míč do zámezí.
66'
Střídání v týmu Arsenalu: ze hřiště odchází Mohamed Alnaní, na jeho místo přichází Emile Smith Rowe.
65'
Žlutou kartu dostává Bernardo Silva (Manchester City).
64'
Nebezpečný přízemní centr posílal zprava Mahríz, obranné povinnosti si poctivě splnil Ceballos.
63'
Mahríz si naložil příliš velké sousto, když se na pravé straně pokoušel překličkovat trojicí hráčů Arsenalu.
61'
Do protiakce se vydal Sead Kolašinac. Srbský levý bek měl našlápnuto, nakonec však nevybojoval ani roh.
59'
Na lehce podebraný míč Bernarda Silvy si nasprintoval za obranu PHIL FODEN a z úhlu přehodil vybíhajícího Rúnarssona. Gól měl pouze jedinou vadu – podle záznamu padl z těsného ofsajdu. Na zápasech Ligového poháru však technologie VAR chybí.
57'
Po gólu se hra opět posouvá do středu hřiště, hosté nemají kam spěchat.
54'
Sám faulovaný RIJÁD MAHRÍZ z trestného kopu našel mezeru ve zdi a přestože prudký míč letěl přímo na Rúnarssona, islandský brankář si ho jen vyboxoval přes hlavu do své sítě.
53'
Rijád Mahríz dostal přihrávku od Bernarda Silvy a na hranici šestnáctky přepadl přes nohu Gabriela Magalhãese. Velmi přísný a hrozivý přímý kop téměř z velkého vápna pro Manchester City!
51'
Hostům se podařilo vyvézt míč přes důrazný presink Arsenalu z nebezpečného prostoru, avšak kombinace brzy končí přihrávkou do autu.
49'
Arsenal provádí nucené střídání: Martinelli odkulhal ze hřiště, na jeho místo přichází Nicolas Pépé.
48'
Na zádech na trávníku leží opět Martinelli, který byl ošetřován již chvilku před přestávkou.
46'
Manchester City se hned vrhl do útoku, jenže přihrávka Bernarda Silvy šla Fodenovi na paty.
46'
V o něco silnější sestavě hrající Citizens vstoupili do zápasu mnohem lépe a hned ve 3. minutě se ujali vedení, když Zinčenkův centr umístil hlavou zblízka do sítě Jesus. Arsenal se teprve po 20 minutách vymanil ze silného tlaku a podařilo se mu vyrovnat z velmi podobné situace. Hlavičkou se prosadil Lacazette po centru mladíčka Martinelliho.

Statistiky první půle:
Držení míče 34% – 66%, střely na bránu 1:3, střely mimo 2:3, rohy 1:4, ofsajdy 3:1, fauly 5:3.
45+4'
45+3'
Domácí Cédric Soares si pokryl míč tělem před Jesusem a pouští ho za čáru.
45+2'
Nepřesný nákop Arsenalu končí v zámezí a Martinelli se už u postranní čáry hlásí do hry, zatímco si odkop chystá jeho nedávný duelant.
45+1'
Nastavují se 3 minuty, ale je možné, že u nich nezůstane, protože Martinelli se stále nezvedá na nohy.
45'
Martinelli je ošetřován domácím lékařem a masérem přímo na hřišti.
43'
Dlouhý nákop po zisku míče na vlastní polovině směřoval na rozběhnutého Martinelliho. Brankář Steffen mu vyrazil odvážně vstříc a skluzem ho obral míč dost daleko mimo pokutové území. Podle rozhodčího čistě, ačkoliv se 19letý Brazilec svíjí v bolestech na trávníku.
41'
Jedovatý centr vyboxoval z malého vápna Rúnar Rúnarsson.
40'
S blížící se přestávkou svádějí oba celky boj o střed hřiště.
38'
Cancelo sklepával Rozův dlouhý pas v šestnáctce pod sebe, pomohlo mu i Magalhãesovo podklouznutí, přesto se hosté k nadějnému míči nedostali.
37'
Manchester City je opět u míče a trpělivě obehrává domácí pokutové území.
35'
Zacku Steffenovi se nevymstila pořádná minela, když rozehrál nakrátko přímo na kopačky domácího Willocka. Ten posouval do vápna na Ceballose, jenže Španělovi míč odskakuje do Steffenových rukavic.
33'
Londýňany polila živá voda, náhle jsou aktivnějším mužstvem.
31'
Arsenal právě vstřelil branku!
Debutant v základní sestavě Martinelli poslal před bránu dva ostré centry během několika vteřin. První vyboxoval Steffen, ale druhý pokus už doletěl do ohně a ALEXANDRE LACAZETTE ho z nelehké pozice dokázal umístit hlavou do šibenice.
30'
Na trávníku ležel naražený Lacazette, rychle však vstává.
28'
Opět směřoval rohový kop na zadní tyč, tentokrát nebyla hlavička z chumlu hráčů nebezpečná a končí několik metrů vedle brány Arsenalu.
28'
Jeden z domácích fotbalistů se zřítil k zemi po strkanici s Fernandinhem Rozou, rozhodčího nechala tato etuda chladným.
27'
Do souboje o letící míč šli Willock s Hernándezem, oba ho měli za patou a byl to domácí fotbalista, který ho obloučkem posílá přes bránu.
27'
Ceballos přišlápl protihráče, ale do třetí žluté karty během chvilky se sudímu Attwellovi nechtělo. Pokračuje série manchesterských standardek.
25'
Žlutou kartu dostává Shkodran Mustafi (Arsenal Londýn).
25'
Fodenův přetažený rohový kop obrana Arsenalu odhlavičkovala do zámezí.
24'
Následný trestný kop z hodně nebezpečné vzdálenosti nasměroval Mahríz pouze odrazem o zeď na roh.
23'
Žlutou kartu dostává Mohamed Alnaní (Arsenal Londýn).
22'
Po rohovém kopu hlavičkuje Aymeric Laporte o zem a ráně moc nechybělo. Rúnarsson plachtil vzduchem marně, míč naštěstí pro něj mezi tyče nezamířil.
21'
Výborně hrající Zinčenko našel v pokutovém území Mahríze, který mohl s šancí rozhodně naložit lépe. Než si srovnal míč ke střele, stáli jí v cestě dva protihráči. Tečovaná střela alžírského záložníka vynesla alespoň roh.
20'
Martinelliho skákavý centr se stal snadnou kořistí brankáře Steffena.
19'
Vleklá přízemní kombinace Citizens dospěla jen před velké vápno, míče se zmocnili domácí fotbalisté.
16'
Gabriel Jesus zboural ve výskoku svého jmenovce Magalhãese. Domácí Gabriel bude ale v pořádku.
14'
Rodri Hernández pěkně prostrčil míč šikmo do vápna Cancelovi, který poněkud zaváhal a stačil ho z úhlu jen posunout špičkou směrem k boční síti.
13'
Následný dlouhý nákop na Willocka vynesl Arsenalu rohový kop, který zůstal bez využití. Lacazette v předklonu hlavičkuje vysoko nad.
12'
Domácí Shkodran Mustafi se rozhlíží, komu rozehrát, a pak dává za sebe na posledního beka.
10'
Držení míče v úvodní desetiminutovce 13% – 87%. Hosté v poklidu kombinují a nenechávají se rušit.
7'
První roh zápasu hosté nezužitkovali, zůstávají však u míče.
6'
Manchester City je dál při chuti, z 20 metrů pálí Fernandinho Luiz Roza a lehce tečovaná rána končí vedle pravé tyče.
4'
Olexandr Zinčenko si znovu udělal prostor na levém křídle, tentokrát však Laporte jeho přihrávku do vápna nezúročil.
3'
Hosté od výkopu nepůjčili Arsenalu míč a z první akce skórují. Foden vysunul Zinčenka a jeho centr od koncové lajny umístil snadnou hlavičkou ze tří kroků do sítě GABRIEL JESUS. Brankář Rúnarsson vybíhal pozdě a obrana nechala Brazilce zcela neobsazeného.
1'
Před zcela prázdné ochozy obrovitého Emirates Stadium nastoupili domácí v červeno-bílých a hosté v temně modrých dresech. Před zápasem samozřejmě nesmí chybět povinné zakleknutí a už může přijít na řadu výkop.

Arsenal FC: Rúnarsson – Soares, Magalhães, Mustafi, Kolašinac – Ceballos, Alnaní – Maitland-Niles, Willock, Martinelli – Lacazette /C/
Náhradníci: Leno – Tierney, Marí, Rowe, Nketiah, Pépé, Balogun

Manchester City: Steffen – Cancelo, Dias, Laporte, Zinčenko – Hernández, Roza /C/ – Mahríz, Silva, Foden – Jesus
Náhradníci: Ederson – Stones, Walker, Torres, Gündoğan, Agüero, Sterling

Rozhodčí: Attwell – Burt, Hopton.
Vzájemné zápasy
Bilance fotbalistů Arsenalu s Manchesteru City je přímo hrozivá, v lize již pět let a jeden den marně vyhlíží vítězství. U jejich posledního ligového triumfu před Vánoci 2015 hájil ještě jejich bránu Petr Čech, od té doby osmkrát prohráli a dvakrát remízovali.
Arsenal se za uplynulou pětiletku dočkal výhry jen v červencovém odloženém semifinále FA Cupu poměrem 2:0.
Ani mužstvu Citizens nevychází sezóna podle předpokladů, v lize vyhráli úřadující vicemistři jen 6 ze 13 střetnutí a nacházejí se na sedmé příčce.
Podobně jako Arsenal v EL i hosté snadno vyhráli základní skupinu Ligy mistrů.
Manchester City se pyšní betonově pevnou obranou. V posledních 9 soutěžních zápasech inkasoval pouze jeden gól!
Los Ligového poháru byl k němu příznivější, postoupil přes Bournemouth (2:1) a Burnley (3:0).

Nejlepší střelci:
7 – Sterling, 6 – Torres, 4 – Foden, Mahríz.
Arsenal Londýn
Kanonýři jsou letos mužstvem dvou tváří. Poměrně lehkou skupinu Evropské ligy s Rapidem Vídeň, Molde a Dundalkem ovládli bez ztráty bodu, zato v Premier League se neskutečně souží a sedmizápasová série bez vítězství je srazila na 15. místo.
Jakou tvář nastaví v Ligovém poháru? V této soutěži se zatím vypořádali s extrémně těžkým losem na výbornou. Na hřišti Leicesteru zvítězili 2:0 a po bezbrankovém utkání vyřadili na penalty i mistrovský Liverpool.