Ode mne je to pro dnešní večer všechno. Děkuji Vám za pozornost a opět u Bundesligy na shledanou.
Sudí Florian Meyer naposledy foukl do píšťalky a ukončil velmi zajímavý zápas 14. kola, ve kterém se z výhry raduje vedoucí celek tabulky Bayern München, který dal dvě branky. Jedna z penalty z nohy Müllera a druhá po chybě obrany z nohy Tymoščuka. Domácí byli velmi limitováni hrou o deseti, kterou si zkusili už od 18. minuty.
90+3
Ještě jedna akce domácích, která je zastavena po faulu Daniela Caligiuriho. Tento zákrok si vysloužil žlutou kartu.
90+3
Ribéry byl sám před brankou! Snažil se obejít ještě Baumanna, to se mu podařilo, ale následně se dostal do těžkého úhlu a přišel o míč! To je velká škoda pro francouzského záložníka.
90+2
Tak ani do třetice se pokus Freiburgu neujal.
90+2
Hned tři standardní situace pro Freiburg během krátké chvíle.
90+1
V té první je máván a následně pískán ofsajd hostů.
90
Tak ještě se bude hrát 180 vteřin, tedy tři minuty.
90
Poslední minuta je v plném proudu. Za malý okamžik se dozvíme počet nastavených minut.
89
Freiburg ještě jednou střídá. Jan Rosenthal pouští místo sebe na hřiště Sebastiana Freise.
89
Centrovaný míč si našel nohu Lahma, který se rozhodl hrát raději na jistotu, než se bezhlavě hnát na Baumanna.
88
Ribéry zkusil kličkou pojmenovanou po jeho francouzském krajanovi, ale nakonec to nebylo pro domácí nijak nebezpečné.
87
Pizzaro dostal výtečný pas na ohrožení branky, k tomu nakonec nedošlo.
85
Jeden takový přišel i nyní. Centr od Thomase Müllera si našel pouze Baumannovy rukavice.
83
Hosté nyní nemají kam spěchat a opět nechávají hrát domácí a hrozí jen z brejků.
82
Domácí poprvé dnes střídají. Cedrick Makiadi pouští místo sebe na hřiště Marca Laise.
81
Dnešní utkání sleduje 24 000 diváků, je vyprodáno.
80
Bayern právě vstřelil branku!
Obrana Freiburgu se nyní hodně vysunula, to samé i brankář Baumann a po rychlém přenesení na ANATOLIJE TYMOŠČUKA se dostal hostující hráč, který rozhodně nepatří mezi velké střelce, do sóla, které neměl proti prázdné brance problém zakončit!
79
Tak nakonec nám z toho vyplynula ztráta balónu na půlce a možnost protiútoku, kterou domácí zazdili.
78
Nyní už útočná akce končí. Uvidíme, jak si s míčem povedou hosté a co nám z toho vznikne.
77
Freiburg rozjíždí na levé straně další kombinační akci.
75
Hosté naposledy střídají. Toni Kroos možná i vinnou lehčího zranění přepouští místo pro Rafinhu.
75
První žlutá karta dnešního utkání a vidí ji za zdržování při rozehrávce brankář Bayernu Manuel Neuer.
74
Hedenstad rozehál standardku velmi špatně a míč končí vysoko nad brankou Neuera.
73
Na druhé straně faul na Caligiuriho a velmi slibná pozice pro standardní situaci.
72
Tak nyní to už vyšlo, míč dostal na nohu Pizzaro, ale pálí jen do Baumanna!
71
Hosté se snaží napadat a vybojovat míč z držení Freiburgu, zatím neúspěšně.
69
Kroos ukázal dobré periferní vidění, všiml si Müllera, který však neměl rychlost, aby zachytil prudkou nahrávku.Navíc své sehrál i hodně mokrý trávník.
67
Při snaze získat míč si přivodil nějaké lehčí zranění Kroos, ale nebude to nic vážného.
66
Caligiuri předvedl nádherný slalom mezi obránci Bayernu, ovšem zakončení z téměř nulového úhlu bylo více než obtížné!
65
Xherdan Shaqiri dnes odehrál dobrý zápas a nyní bude nahrazen více defenzivnějším hráčem, na trávník přichází Anatolij Tymoščuk.
64
Kruse se po rychlém přenesení hry Freiburgu na útočnou polovinu dostal až do pokutového území a velmi tvrdou ranou zkusil překonat Neuera, který však vytáhl skvělý zákrok!
62
Pokus najít Pizzara byl myšlený velice dobře, ovšem nakonec nepřesný.
61
Bayern rozjíždí další kombinaci středem hřiště.
60
Domácí nyní vyvedli Bayern z klidu, když se dostal k zakončení Kruse. Jeho nůžky stříhaly nepřesně.
58
Hosté poprvé střídají. Odešel Mario Gomez, kterého nahrazuje další kanonýr Claudio Pizzaro.
56
Caligiuri potáhl míč do dobré pozice, ale nakonec se rozhodl nenahrávat a to stálo Freiburg zakončení.
55
Neúspěšná střela po dobré kolmé přihrávce. Rozehrávat se bude od Baumanna.
53
Ribéry se nyní předvedl v dobrém světle i při hře ve středu pole, dobře obhodil hráče a může hledat spoluhráče.
52
Pokus o vysunutí dvojice Gomez-Müller, prvně jmenovaný nebyl v ofsajdu, druhý ano a právě Müller hrál míč.
51
Bayern pokračuje ve svém tlaku na útočné polovině. Baumann může být ale zatím klidný.
49
Frank Ribéry se ještě dostal k balónu a napálil ho o kousek vedle!
48
Danteho hlavička odvrácena, ale nebezpečí ještě přetrvává.
48
Rohový kop pro Bayern.
47
Makiadi se dostal do ofsajdové pozice a Bayern se dostává k míči.
46
Faul a bude se kopat z docela dobré pozice směrem na branku Bayernu.
46
Za stále vydatného a možná ještě vydatnějšího deště než v první půli rozehrávají domácí míč.
46
Velmi zajímavá první půle skončila. Domácí nevstoupili do utkání špatně, ovšem už po dvanácti minutách bylo pro domácí zle, když docela přísnou penaltu proměnil Müller. Dalším důležitým momentem prvních pětačtyřiceti minut byla 18. minuta, v níž se dostal Shaqiri v souboji před Diagneho, který mladého záložník, který měl před sebou pouze branku zatáhl za dres a poslal k zemi. Sudí Meyer ihned tasil kartu velmi tmavé barvy. V dalších minutách to byla kombinace ze strany Bayernu, která už nic výrazně zajímavého nepřinesla.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
45+2
Domácí ještě centrovali, ale jen k Neuerovi a už by se měl pískat konec první půle.
45+1
Sorg předvedl výtečnou kličku a zbavil se hned dvou protihráčů.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Po standardní situaci se k hlavičce dostal stoper Dnate a pokusem do tyče jen a jen ukázal, jakým je hlavičkářem!
45
Hedenstad nyní zkusil uhasit nebezpečí jménem Gomeze, povedlo se to jen na chvíli a za cenu faulu.
44
Rosenthal se pokusil něco vymyslet s míčem, ale prozatím se nedostal ani za půlku.
42
Velmi rychlé přenesení hry na opačné straně a přihrávka do velmi zajímavé pozice na Maria Gomeze, který pálí jen do rukavic připraveného Baumanna.
41
Neuer zastavuje tečovanou ránu a domácí tak roh nevybojují.
40
Ribéry přesprintoval téměř celé hřiště a odcentroval před branku. Tam byl připraven Baumann.
39
Tak nyní to zavánělo penaltou v domácí prospěch, ovšem tentokráte hra rukou od Martineze nebyla tak zlá jako před brankou na opačné straně.
38
Freiburg získává míč a zakládá další akci.
37
Další akce hostí, kterou nyní zastavuje další ofsajd.
35
Akce po rohovém kopu Bayernu končí odmávaný a následně i odpískaný ofsajd.
35
A další rohový kop vybojovali hráči Bayernu.
34
Velká šance pro Maria Gomeze, který hlavičkoval míč po rozehrávce a Baumann zastavuje míč na brankové čáře!
33
Poprvé o sobě dal výrazněji vědět také Alaba, který si naběhl na pas od Franka Ribéryho. Jeho pokus o centr do vápna byl zablokován na roh.
31
Bayern hraje opravdu velmi rozvážně a zatím je od hostů k vidění docela dlouhá kombinace.
29
Hosté nyní přenášejí míč až do svých obraných řad a dokonce až k Neuerovi.
28
Pokus Danteho o vysunutí nabíhajícího Shaqiriho byl domácí defenzivou přečten a zastaven.
27
Bayern zatím kombinuje v klidu. Domácí naopak v klidu brání.
25
Nyní se míč zdržel převážně na polovině hřiště. Bayern ho nakonec získal, ale pokus o vysunutí Shaqiriho končí ofsajdem.
24
Shaqiri byl u zrodu velmi rychlé a zajímavé kombinace, kterou po centru Kroose zkusil zakončit Gomez, neúspěšně.
23
Bayern nyní přišel při pokusu o dlouhou rozehrávku o míč. Ten se dostal nakonec až k Baumannovi, který ho posílá na obránce.
22
Domácí dokázali chvíli držet míč, ale pokus o zakončení se nezdařil.
22
Makiadi si převzal míč a rozehrává kombinaci.
21
Freiburg se nyní zkouší vydat na útočný výlet, ale zatím je to velmi kostrbaté.
20
Pro domácí jsou to během necelých deseti minut už dvě rány, navíc nyní hrají bez stopera a navíc není k dispozici na střídání pořádná náhrada.
19
Hosté měli standardní situaci, kterou rozehrál Frank Ribéry, ale obstřel zdi se mu úplně nepovedl a míč má Baumann.
18
Faul se urodil na hranici šestnáctky, když šel hostující hráč už sám na Baumanna.
18
Fallou Diagne byl v souboji se Shaqirim pozdě, zatáhl ho za dres, což nemůže být bohužel pro domácí nic jiného než červená karta!
16
Naopak Bayern se rázem dostal do přečíslení hned šest na dva, který zakončoval Frank Ribéry a jeho rána pravou nohou končí zhruba metr vedle pravé tyče!
16
Domácí to zkusili jako tradičně pomocí signálu, ale tentokráte to nebyl ideální způsob pro rozehrávku.
15
Shaqiri fauluje nedaleko pokutového území a domácí budou mít velmi slibnou pozici pro volný přímý kop.
14
Po rohovém kopu lapil míč do rukavic Neuer.
14
Na druhé straně se dožadovali domácí také penalty, ale pád Rosenthala byl hodně chtěný. Domácí budou mít ale rohový kop.
12
Tak to je velká smůla pro domácí. Velmi přísnou, ale zároveň dobře odpískanou penaltu THOMAS MÜLLER proměňuje střelou k levé tyči, kterou Baumann vystihl.
11
Ribéry si převzal míč od Shaqiriho a nastřelil ruku Sorga. Sudí Meyer nařizuje penaltu!
10
Bayern rozehrává další útok. Hosté nyní kombinují na jeden dotek, přičemž přihrávky mají délku i deset metrů a více.
8
Na druhé straně to byla obrovsky zajímavá šance, kterou zakončoval velmi dobrou střelou Kruse. Míč má v moci Neuer.
7
Makiadi nyní musel zatáhnout na středu za záchranou brzdu a překazit velmi slibně vypadající akci, kterou vedl Thomas Müller.
7
Rosenthal převedl skvělou práci ve středu hřiště a nyní mohou domácí dojít až před Neuera.
6
Domácí si nyní lehkovážnou kombinací zadělali téměř na problémy. Diagne nakonec byl u míče dříve.
5
Po rohovém kopu dost dlouho vydržela hra před Baumannem. Akce skončila až po faulu, kterého se dopustil Javi Martinez.
5
Rozehrávka nebyla špatná, ale také nijak nebezpečná. Nakonec to bude ještě roh pro hosty.
4
Za velmi deštivého počasí, které panuje ve Freiburgu, tu máme první standardku.
4
Freiburg rozhodně nikam zběsile nespěchá. Nyní kombinace, kterou rozehrává Baumann.
3
I domácí se nyní mohli dostat do útoku po lehkém zaváhání ve středu hřiště v podání Martineze. Bayern se ale velmi rychle vrací k míči.
2
První pokus o ohrožení branky Freiburgu zkoušel založit Ribéry. Přihrávka na Goméze byla velmi povedená, ale do ofsajdové pozice.
1
Úvodní výkop provedli hosté. Bayern dnes bude hrát v bílém, zatímco domácí v červeno-černé kombinaci.
1
Při pohledu na sestavy zamrzí českého fanouška absence Pavla Krmaše, který dnes není ani na lavičce.

SC Freiburg: Baumann - Schmid, Hedenstad, Diagne, Sorg - Flum, Schuster - Makiadi, D. Caligiuri - Rosenthal, M. Kruse.

Bayern München: Neuer - Lahm, Dante, Badstuber, Alaba - Martinez, Kroos - Shaqiri, Müller, Ribery - Gomez.

Rozhodčí: Meyer - Henschel, Bornhorst.
Bayern München přijíždí do Freiburgu jako favorit, což ale nemusí být tak lehké potvrdit, jak sám přiznal i útočník Mario Gomeze, který se vrátil na trávník o víkendu proti Hannoveru a povedlo se mu dát při výhře 5:0 závěrečnou branku. "Vyhrát ve Freiburgu bude zatraceně těžké," říká uzdravený německý reprezentant. Bayern možná dnes nebude hrát úplně v plné sestavě, jelikož už v sobotu je na programu velké derby proti Dortmundu na půdě Allianz Arény.
SC Freiburg po úvodním rozpačitém vstupu pravidelně boduje, o sedmého kola prohrál Freiburg jen jedinkrát a to navíc s Dortmundem. Freiburg se na velký fotbalový svátek, kterým vždy zápasy s Bayernem jsou. Domácí dnes budou postrádat Matthiase Gintera, Immanuela Höhna, Marca Terrazzina a Ezequiela Calventeho. V domácí dresu by naopak neměl chybět český stoper Pavel Krmaš, který pomohl k víkendovému triumfu na domácím hřišti pro Stuttgartu jednou brankou z celkových tří.
Hezký středeční večer u sledování jednoho z hlavních šlágrů vloženého čtrnáctého kola, kdy na půdu šestého Freiburgu přijíždí suverénní celek letošního ročníku Bayern München.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.