Werder - Hannover | ONLINE | 1.2.2013 20:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek pátečního večera a zítra u německé Bundesligy na počtenou.
Werder se prozatím dostává na jedenácté místo. Hannover zůstává desátý. Vše se ale může ještě po sobotě a neděli změnit.
Werder byl v zápase lepším a aktivnějším týmem, dlouho však narážel na skvěle chytajícího brankáře Zielera. Skórovat se nakonec domácím podařilo až v 85. minutě, kdy se trefil Petersen. Stejný hráč pak ještě přidal o tři minuty později pojistku a Werder tak dostal náplast na předchozí dva hodně nepovedené zápas. Theodor Gebre Selassie proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.
Konec zápasu.
90+1
Hrdina posledních okamžiků střídá za potlesku tribun. Nilse Petersena nahradí na hřišti na posledních několik vteřin Joseph Akpala.
90
Werder udeřil dvakrát v době, kdy už se toho moc se zápasem nedá udělat. Hannoveru doslova proklouzl bod mezi prsty. Nyní ještě dostává žlutou kartu Deniz Kadah (HAN).
89
Werder ještě vyztužuje obranu. Ze hry odchází Eljero Elia a do hry nastupuje Sebastian Prödl.
88
Werder právě vstřelil branku!

Dlouhou dobu se nedařilo Werderu překonat brankáře Zielera, teď se to povedlo podruhé v krátké době. NILS PETERSEN (9) dostal pas na hranici vápna a napálil míč parádně z voleje do šibenice. Tady se mohl Zieler jen koukat.
87
Mirko Slomka ihned reaguje a posílá na hřiště útočníka Artura Sobiecha, který nahradí na hřišti Manuela Schmiedebacha.
85
Werder právě vstřelil branku!

Domácí se konečně dočkali a je pravda říct, že zaslouženě. Elia se uvolnil na pravém křídle a pak nasměroval zpětnou přihrávku na penatlu přesně na kopačku NILS PETERSENA (8), jenž tentokrát nedal brankáři Zielerovi šanci.
84
Werder si může zatím odškrtnout alespoň dílčí úspěch v podobě čistého konta, je však pravda, že Hannover příliš obranu domácích neprověřil i ty pravé zkoušky ještě přijdou.
83
Rausch se dobře uvolnil na levé straně, ale jeho následná přihrávka do vápna nikoho z jeho spoluhráčů nenašla.
82
Na druhé straně standardka domácích, centr v pohodě stáhl do své moci brankář Zieler.
81
Hannover teď trochu více vrhl síly do útoku a poslal před bránu několik pasů, se všemi si ale obrana Werderu poradila.
79
Druhé střídání Hannoveru v utkání. Ze hřiště odchází Jan Schlaudraff a na hřišti ho nahrazuje Deniz Kadah.
78
Ignjovski nyní centroval z levé strany na pravou. Tam se míče ujal De Bruyne, který poslal loptu před bránu, kde se neprosadil tísněný Petersen.
77
Werder zahrával rohový kop a brankář Zieler poprvé v utkání zaváhal, když vyrazil za míčem, ale byl u něj později než hlavičkující Sokratis. Situaci ale zachránil na brankové čáře Schmiedebach.
76
Dioufova střela byla vítaným pamlskem pro brankáře Mielitze.
75
Gebre Selassie by se určitě Werderu na hřišti hodil, je to běhavější typ než Ignjovski. Většina útoků Werderu se také táhne po opačné straně.
74
Werder sahá po první změně. Dohrál Mehmet Ekici a na hřiště přichází Özkan Yildirim.
72
Werder se díky kratšímu přerušení dostal trochu z tempa a Hannover opět mohl nabrat síly k bránění. Hraje se hodně běhavý fotbal, který stojí hráče hodně sil.
71
Nejlepší obranou je útok, to by ale Mame Diouf nesměl být v ofsajdu. Ovšem Diouf situace dobře využívá a kouskuje hru, což teď samozřejmě více vyhovuje Hannoveru.
70
Jeden zelený nálet za druhým se nyní řítí na branku Hannoveru, který sice odolává, ale soustavný tlak by mohl hosty zlomit.
69
Hunt s míčem ve vápně, ještě si míč posunul doleva do střelecké pozice a pak ostře vypálil. Brankář Zieler však byl dobře připravený. Dorážel ještě Ekici, ale nebylo to přesné.
68
Pas Rausche z levé strany před bránu na nabíhajícího Dioufa, domácí obrana si však situaci dobře pohlídala.
67
Centr z pravé strany na obsazeného Petersena. Tomu se sice povedlo hlavičkovat, ale v tísni šel jeho pokus hodně mimo bránu.
66
Stále sledujeme hodně svižný zápas, zde se nic od první půle nemění. Utkání chybí pouze góly, ale přestřelek si v nedávné době užily oba týmy více než dost. Zvláště Werderu by dnes hodně prospělo, kdyby dokázal udržet nulu.
65
Johan Djourou (HAN) si musel pomoci nedovoleným zákrokem a byl to zákrok za žlutou kartu.
64
Hannover také zkouší útočit. Rauschovi se však nepovedlo protlačit z levé strany centr před bránu.
63
Prudký pas před bránu Hannoveru tečoval v malém vápnu Petersen, ale jeho teč do brány nemířila.
62
V chřtánu soupeře skončil i Huntův centr z pravé strany, tedy respektive v rukavicích brankáře Zielera.
61
Dva centry za sebou do vápna Hannoveru. Hosté si dokázali poradit.
60
Da Silva Pinto má nějaké problémy a další vynucené střídání by bylo pro Hannover samozřejmě nepříjemné.
59
Hannover se dostal po dlouhé době na polovinu Werderu, a i když se svým útokem neuspěl, alespoň zmírnil tlak soupeře.
58
...Ani z tohoto rohu pro Werder nezapršelo. Domácí však stále svého soupeře svírají v kleštích.
57
Další Huntova střela, ale znovu byla zblokována na rohový kop...
57
...Po centru poskakoval míč ve vápně, až se dostal k De Bruynemu, který ho napálil mimo bránu.
56
Hunt dostal přihrávku do vápna a ihned střílel, před ním však stála závora jménem Djourou, která zblokovala míč na rohový kop...
55
Elia poslal ideální přihrávku z pravé strany na penaltu, kde byl Lukimya. Ten však v dobré příležitosti přestřelil bránu a následně se chytl za hlavu.
54
Werder zahrával rohový kop. Centr skončil přesně v rukavicích brankáře Zielera.
53
Ignjovski nepřesně rozehrával a mohl z toho být rychlý kontr Hannoveru, tomu se ale tentokrát protiútok nepovedl.
52
Diouf si to namířil směrem k soupeřově bráně, v kleštích ho však skřípli dva protihráče a zažehnali nebezpečí.
51
Werder poslal do vápna dlouhý aut. Míč se odrazil za velké vápno k Huntovi, který poslal na bránu skákavou střelu. Ta však postrádala razanci a šla přímo doprostřed brány.
50
...Rohový kop ohrožení brány Hannoveru nepřinesl. Werder ale zůstává i nadále u míče.
49
Hodně přetažený centr z levé strany na Eliu, který hlídkoval u vzdálenější tyče, bude to rohový kop...
47
Nepřesná rozehrávka připravila domácí o míč, což znamenal i šanci pro Hannover. Centr z pravé strany byl sice zblokovaný, ale na hranici velkého vápna byl nejdříve u míče Schlaudraff. Ten vyslal na bránu ostrou střelu a Mielitz ji musel likvidovat. Z dorážky ještě pálil Diouf, ale trefil pouze gólmana a navíc mu byl pískán ofsajd.
46
Hosté rozehráli druhou půli. O přestávce neproběhly žádné změny. V první půli musel nuceně vystřídat Abdellaoue, kterého nahradil Rausch.
46
Začal druhý poločas.
První půli nabídla zajímavou podívanou, ve které mají zatím, co se týče šancí, navrch domácí. Werder měl několik dobrých možností, ale pokaždé si vylámal zuby na brankáři Zielerovi. Za hosty o sobě dával vědět především Diouf, jemuž k otevření skóre chyběla větší kvalita v koncovce.
První poločas skončil.
45+2
V nastaveném čase ještě domácí zahrávali rohový kop, ale symbolicky ho zakončil vyboxováním míče brankáře Zieler, jenž byl hlavní postavou první části.
45
Haggui špatně odhadl míč a tak mohla přijít přihrávka na penaltu odkud pálil Petersen. Mezi tři tyči však míč nezamířil.
44
Z centrem Werderu z levé strany si dokázala hostující obrana poradit.
43
Chahedovi se teď nákop do útoku příliš nepovedl. Hostující hráč se totiž poměrně ukopl a poslal míč do míst, kde nikdo nebyl.
42
Schlaudraff si narazil ve středu hřiště se spoluhráčem, míč však zpátky nedostal vůbec přesně. Míče se zmocnili domácí.
41
Petersen měl prostor ke střele, nakonec se však rozhodl pro individuální průnik, ale neprošel.
40
Mielitz si nechal trochu utéct míč, ale okolo žádné nebezpečí nehrozilo, takže gólman mohl v klidu pokračovat v rozehrávce.
40
Tak Abdellaoue nakonec přece jen musí vynuceně střídat. Na hřišti ho nahrazuje Konstantin Rausch.
38
Dobrý centr do vápna na Petersena a celou věc nakonec musel řešit brankář Zieler, který si došel pro míč a doslova přitom Petersena zboural. Djourou už byl pouze v pozici diváka.
37
Diouf zatím dělá Werderu rozhodně největší problémy. Teď se dostal do vápna na levé straně, první kličkou se dobře uvolnil, ale přidal ještě jednu, a tou už celou záležitost překombinoval.
37
Nyní sledujeme trochu klidnější pasáž utkání, uvidíme, co nám závěr první půle přinese.
35
Abdellaoue se vrací do hry. Střídat tedy není třeba.
34
Abdellaoue zatím ošetřován za postranní čarou a nemělo by to být vážně. Mezitím se na hřišti hraje převážně ve středu hřiště, míč mají v moci domácí.
33
Chvíli se nyní nahrálo po střetu Abdellaoueho s De Bruynem. Abdellaoue střet odnesl daleko hůře a uvidíme, zda bude pokračovat ve hře.
32
Sofian Chahed (HAN) rozpoutal menší rozmíšku a dostává žlutou kartu. Hodně zbytečná žlutá.
32
Další z rychlých kontrů hostí. Mame Diouf byl uvolněn na levé straně, když dostal míč za obranu. Byl však sám proti třem protihráčům, poradil si ale skvěle a vymyslel dobrou zpětnou přihrávku. Hosté se ale nestříleli a míč byl ještě posunut na pravou stranu, kde však Schlaudraffova střela byla zblokována.
30
Ignjovski operoval s míčem na pravé straně, ale nakonec se mu odcentrovat nepovedlo a nebyl z toho ani rohový kop. Právě Ignjovski dnes nahradil v sestavě na pozici pravého krajního obránce Gebre Selassieho.
29
Dvakrát za sebou musel řešit situaci na hřišti brankář Zieler, nebylo to však nic vážného a hostující brankář zasahoval dobře pozičně.
28
Hannover rozjel rychlý protiútok, ale da Silva Pinto příliš dlouho držel míč a nakonec v tísni nepřesně nahrával za obranu soupeře.
27
Centrovaný pas na Dioufa do vápna, který zastavovali obránci Werderu doslova za pět minut dvanáct.
26
Hunt zkusil svoje střelecké štěstí. Jeho střela zpoza vápna mířila vysoko nad bránu a Hunt jen zlostně plácl do trávníku.
25
Schmitz stíhal u levého rohového praporku odražený míč, ale nakonec s mu ho dostihnout nepovedlo.
24
Dlouhý nákop Hannoveru na Abdellaoueho, dříve byl ale u míče brankář Zieler. Abdellaoue zatím není moc vidět, přitom minulý zápas se mu vydařil.
22
Další šance Werderu v dnešním utkání. Ale ani tentokrát souboj Werderu s brankářem Zielerem nebyl úspěšný. Petersen šel na Zielera z pravé strany, ale vybíhajícího brankáře trefil pouze do nohou.
21
Hannover se o to nyní pokoušel, ale k ohrožení Mielitzovy branky se vůbec nedostal.
20
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště, žádný tým nedokáže založit souvislejší útočnou akci.
19
Petersen vystoupal vysoko do vzduchu, ale jeho následná hlavička šla mimo bránu.
18
Hannover se dokázal vymanit ze sevření, které probíhalo zhruba kolem desáté minuty a nyní si mohou v obraně trochu více vydechnout.
17
Diouf zachytil nepřesnou rozehrávku Werderu, poradil si i s bránícím hráčem, ale koncovka už na jedničku nebyla. Dioufova střela byla totiž velmi slabá a Mielitz s ní neměl žádný problém.
16
Schlaudraff se rozhodl, že udělá něco s poměrem střel na bránu a z větší vzdálenosti natáhl. Jeho pokus ovšem mezi tři tyče vůbec nesměřoval.
15
Elia se opět hnal za míčem, tentokrát však byl u něj rychleji brankář Zieler.
14
Po pravém křídle to zatím Werderu jde náramně. Nyní jím prolétl Elia a směřoval zpětnou přihrávkou míč před bránu, zakončení však nepřišlo. Chvíli poté pálil zpoza vápna Junuzovič, ale jeho střela postrádala razanci.
13
Hosté mají zatím nemalé problémy s rozehrávkou a obranná čtveřice má jen málo voleb kam rozehrát. Werder napadá velmi dobře.
11
Perné chvíle Hannoveru v obraně pokračují Tentokrát Djourou ztratil míč nebezpečně blízko brány a do šance tak mohl jít na pravé straně Eila. Na poslední chvíli ale jeho pokus zblokoval právě Djorou.
11
Rohový kop sice žádné nebezpečí pro Hannover neznamenal, ale po chvíli se snesl před hostující bránu centr a nebezpečně hlavičkoval Sokratis. Opět se musel vyznamenat brankář Zieler.
10
Junuzovič teď předvedl svoji kopací techniku a placírkou směřoval svoji přízemní střelu k pravé tyči, vyznamenal se však brankář Zieler, který vytáhl míč na roh.
9
Werder zahrával standardku, Hunt vyslal centr do vápna, kde se domácí dostali k hlavičce. Tento pokus však mířil do míst, kde stál brankář Zieler.
8
Mehmet Ekici se dostal kousek od vápna ke střele, ale pokus mu vůbec nevyšel a v pohodě doputoval do náruče brankáře Zielera.
7
Domácí teď vysoko napadali, ale hosté si s tím dokázali i s menšími problémy poradit.
6
Huszti centroval do vápna, kde také našel Mame Dioufa, ten ještě dával míč hlavou před bránu. Nikdo z jeho spoluhráčů tam ale nehlídkoval.
5
Ovšem teď se Mame Diouf pokusil o střelu zpoza vápna, jeho pokus byl ale zblokován.
4
Domácí jsou zatím aktivnějším týmem a Hannover se převážně brání.
3
Český obránce Theodor Gebre Selassie sedí dnes pouze na lavičce náhradníků. Werderu se první dva zápasy jara vůbec nepovedly a nastaly tak změny v obraně.
2
Domácí zahrávali rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Lukimya, který nakonec orazítkoval břevno. První velká šance utkání a hned na začátku.
1
V Brémách prší, ale není to nic hrozného a hru by to nemělo nikterak narušit.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE - Werderu bude chybět kvůli kartám Clemens Fritz a Marko Arnautovič. Dlouhodobě zraněný je Bargfrede. Hannover bude postrádat delší zástup fotbalistů - Cherundolo, Felipe, Schulz, Eggimann, Andreasen, Stindl. Karetní tresty ze hry vyřadili Pocognoliho a Hoffmana. Ya Konan je pak na Africkém poháru národů.
ROZHODČÍ: Gräfe - Häcker, Salver - Dingert.
LAVIČKA DÜSSELDORF: Miller (GK), Sakai, Löhden, Rausch, Kadah, Sobiech, Gökdemir.
LAVIČKA WERDER: Strebinger (GK), Prödl, Gebre Selassie, Pavlovič, Hartherz, Yildirim, Akpala.
SESTAVA DÜSSELDORF: (4 - 2 - 2 - 2) Zieler - Chahed, Djourou, Haggui, Pander - Schmiedebach, da Silva Pinto - Schlaudraff, Huszti - Abdellaoue, M. Diouf.
Trenér: Mirko Slomka.
SESTAVA WERDER: (4 - 1 - 2 - 2 - 1) Mielitz - Ignjovski, Lukimya, Sokratis, Schmitz - Junuzovič - Hunt, Ekici - Elia, De Bruyne - Petersen.
Trenér: Thomas Schaaf.
TRENÉŘI PŘED ZÁPASEM:

THOMAS SCHAAF (WERDER) - Derby proti Hannoveru nabízí vždy zajímavé souboje. Vzájemné utkání na podzim byl jedno z těch, které nám i přes velké úsilí a následné dotažení manka uniklo mezi prsty, co se nám v této sezóně stává až příliš čast. (zdroj: werder.de)

MIRKO SLOMKA (HANNOVER) - Musíme být ostražití. Koneckonců naším hlavním cílem je, abchom z Brém neodjížděi s prázdnou. (zdroj: hannover96.de)
THEODOR GEBRE SELASSIE (WERDER BREMEN) - Český reprezentační obránce se napevno zabydlel v základní sestavě Werderu a na vytížení si rozhodně stěžovat nemůže. Nastoupil už k osmnácti utkáním a zaznamenal jednu branku a na svém kontě má jednu žlutou kartu. Poslední dva zápasy se mu stejně jako celému týmu příliš nevydařily.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY - Na podzim se radoval v domácím prostředí z výhry Hannover, který porazil Werder 3:1. Celkově je na tom ale výrazně lépe Werder, který kraloval v pětadvaceti případech, jedenáctkrát zvítězil Hannover a v třinácti případech se zrodila remíza.
HANNOVER 96 sice také obdržel v prvním utkání jarní části pět branek jako Werder, ale dokázal soupeři (Schalke) čtyři branky také nastřílet. To byl první rozdíl oproti Werderu, tím druhým pak bylo to, že další zápas dokázal Hannover vyhrát (navzdory vyloučení Pocognoliho a po většinu zápasu hře v oslabení) proti okysličenému Wolfsburgu 2:1.
WERDER BREMEN trápí na začátku jarní části Bundesligy jeden zásadní problém - obrana, což není problém jen obranné čtveřice, ale hlavně celého týmu. Werder dostal ve dvou utkání osm branek, a to je určitě důvod k zamyšlení. Svěřenci trenéra Thomase Schaafa se díky dvěma prohrám propadli na dvanáctou pozici tabulky a je tedy na čase zabrat. Domácí prostředí k tomu normálně ideálním místem, jenže Werder ještě může strašit vysoká prohra 0:5 s Dortmundem právě na začátku jarní části.
Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 20. kola německé Bundesligy mezi Werder Bremen a Hannoverem. Utkání začíná v 20:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud